Které akcie aktuálně nakupují manažeři hedge fondů?

05.05.2016 | 10:28 | wa pe | Diskuze

Které akcie v současnosti zažívají největší zájem manažerů hedge fondů? 

Foto: Public Domain

 

Situace na americkém akciovém trhu nebyla od počátku roku pro většinu investičních manažerů příliš vůbec růžová. Podle výzkumné zprávy investiční banky JPMorgan překonalo v tomto období jen 38 % hedge fondů svůj benchmark, u fondu využívajících čistě kvantitativní modely, „quant funds“ to bylo dokonce jen 35 %. Ještě před rokem se jejich úspěšnost pohybovala na úrovních 49 %, repektive 57 %.

Z pohledu analytiků JPMorgan je důvod poměrně jasný, investiční manažeři neodhadli správně přechod trhů do fáze svědčící spíše hodnotovým, nežli růstovým titulům. Většina z nich předpokládala, že FED se letos uchýlí k několika kolům zvyšování svých úrokových sazeb a podle toho přeorientovali svá portfolia směrem k hodnotovým akciím. Ke zvýšení sazeb však nakonec nedošlo, naopak rally na ropě výrazně pomohla růstovým (momentum) akciím.

V JPMorgan sestavili seznam společností podle výše tržní kapitalizace, ve kterých nyní hedge fondy drží nejvyšší podíly.

zdroj:JPMorgan

 zdroj: JPMorgan

 zdroj: JPMorgan

Zdroj:bi, redakce

Podobná témata
alphabet, investiční strategie, analýzy, time warner, facebook, hedge fondy, růstové akcie, allergan plc, comcast corp, mastercard inc, visa inc, obchodovaní s akciema

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Předpověď vývoje hodnoty indexu S&P 500 do konce roku 2016

Analytická předpověď vývoje hodnot indexu S&P 500 do konce roku 2016.

Virtuální realita od Sony pod drobnohledem investorů i analytiků

Sony (NYSE:SNE) tento týden začala prodávat svůj headset pro virtuální realitu Playstation VR za 399 USD, což je méně než u zařízení konkurence od Facebook pod názvem Oculus Rift či HTC Vive.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.