Které akcie farmaceutických a biotechnologických společnost v říjnu ovlivní rozhodnutí FDA a výsledky klinických testů?

10.10.2016 13:19 | wa pe | Diskuze

Rozhodnutí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv v USA jsou pro farmaceutické a biotechnologické společnosti jedním z hlavních faktorů, které rozhodují o tom, jak si povedou jejich akcie na burze. Která rozhodnutí FDA a výsledky klinických testů léků nás čekají v říjnu?

Foto: Public Domain

Finanční ale i časové náklady na vývoj nových léčiv dosahují dnes horentních výšek a proces registrace nového léku je zpravidla zdlouhavý a pozitivní výsledek je vše jen ne zaručen. Z těchto důvodů jsou rozhodnutí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv v USA v centru pozornosti investorů do farmaceutického sektoru.

V měsíci říjnu budou stránky odborných periodik plnit především zprávy z konference pořádané European Society for Medical Oncology (ESMO), která se uskuteční mezi 7. a 11. říjnem.  Všechny ostatní termíny z následujícího seznamu bohužel mohou ještě projít změnami.

Zdroj:24/7 WS, redakce

Podobná témata
farmaceutický průmysl, zdravotní péče, fda, farmaceutické akcie, biotechnologie, palatin technologies, rexahn pharmaceuticals, anthera pharmaceutic, cerulean pharma cmn, celldex therapeutics, exelixis inc, medivation inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.