Které akcie kupovat, pokud Hillarry Clintonová letos zamíří do Bílého domu

11.07.2016 12:56 | wa pe | Diskuze

Prezidentské volby v USA se blíží. Které akcie budou dobrou příležitostí pro Vaše investice, pokud v boji o Bílý dům zvítězí Hillary Clintonová?

Foto: Marc Nozell

 

Výsledky předvolebních průzkumů z konce července naznačují, že demokratická kandidátka Hillary Clintonová vede nad svým republikánským rivalem Donaldem Trumpem o více jak 13 %, přičemž asi 20 % dotazovaných by nevybralo ani jednoho.

Až už jsou vaše osobní politické preference jakékoli, podívejme se společně, jak by byly ovlivněny jednotlivé sektory ekonomiky USA v případě, že poprvé v historii stane v listopadu v čele Spojených států amerických žena.

Letectví a obrana

Nedávné útoky v Orlandu a Dallasu naznačují, že Spojené státy samotné se stávají čím dál tím nebezpečnějším místem k životu, není tedy divu, že bezpečnostní otázky se staly jedním z hlavních témat letošních primárek. 

Hillary Clintonová několikrát jasně zdůraznila potřebu zvýšení výdajů na obranu a zajištění bezpečnosti. Celá řada analytiků je přesvědčena o tom, že by v případě jejího zvolení do úřadu preferovala mnohem aktivnější přístup k silovým řešením bezpečnostních rizik doma i v zahraničí. Vychází při tom ze zkušeností z jejího působení na pozici ministryně zahraničí USA v letech 2009–2013. V Deloitte Global předpokládají, že sektor obrany a letectví by měl v tomto roce růst o 3 %.

Jedna ze společností, které by měly profitovat na přílivu čerstvých dolarů do obrany je General Dynamic Corporation. Jedna z největších zbrojařských společností na světě zásobuje armádu USA širokou paletou výzbroje včetně ikonických tanků M1 Abrams a kdysi také stíhacích letounů F-16. V nabídce nechybí ani ponorky a pokročilé informační systémy. Asi 57 % veškerých tržeb společnosti obstarává vláda USA. Analytici společnosti Zachs Investment Research předpokládají, že General Dynamics Coroporation vykáze v tomto čtvrtletí zisk na akcii ve výši 2,3 USD.  Akcie společnosti se aktuálně pohybují na úrovni 19násobku zisků. Tržní kapitalizace General Dynamics je 41,61 miliard USD a své hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí zveřejní 3. srpna 2016. 

Mezi zbrojními giganty nesmíme zapomenout také na Northrop Grumman Corporation. V souvislosti se snahou omezit náklady na letecké kampaně a zabránit vlastním ztrátám na životech používá armáda USA od invaze do Afghánistánu ve zvýšené míře bezpilotní letadla známé jako drony. Nothrop Grumman nyní největším dodavatelem těchto strojů americké armádě a již nyní je jasné, že proud objednávek jen tak neustane.

Skoro před rokem ohlásilo ministerstvo obrany USA, že počet letů dronů by se v dalších čtyřech letech měl zvýšit o 50 %, což si jistě vyžádá nákup nových strojů, součástek, zařízení, ale také další náklady na údržbu. Jediný MQ-9 Reaper stojí asi 56,5 milionu USD, zatímco MQ-1B Predator přijde na 20 milionů USD. Navíc bude umožněno používat tyto letecké prostředky nejenom letectvu USA, ale také pozemním silám, speciálním jednotkám a vládním kontraktorům.

 

Mezi dalšími doporučenými tituly mohou figurovat:

L3 Communications Holdings, Inc. (NYSE: LLL)

Lockheed Martin Corporation (NYSE: LMT)

Elbit Systems Ltd. (NASDAQ: ESLT)

Leidos Holdings, Inc. (NYSE: LDOS)

Raytheon Company (NYSE: RTN)

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
politika, northrop grumman, tesla motors, lockheed martin corporation, hillary clinton, donald trump, envision healthcare holdings, cerner, l3 communications holdings, elbit systems, leidos holdings, raytheon company, solaredge technologies, sunrun, ja solar holdings, hospital corporation of america, universal health services, community health systems, express scripts holding, meridian bioscience, general dynamics corp, jinkosolar holding company ltd, first solar inc, solarcity corporatio, sunpower corporation

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.