Které akcie nakupoval v prvním čtvrtletí miliardář Andreas Halvorsen?

20.05.2016 09:46 | wa pe | Diskuze

Hedge fond miliardáře Andrease Halvorsena, Viking Global koupil mimo jiné akcie FANG za více jak 6 miliard USD.

Foto: Gerd Altmann

 

Viking Global uvedl v hlášení pro Komisi pro cenné papíry v USA, že v prvním čtvrtletí roku nakoupil přes 20 milionů akcií Facebook za cenu přibližně 2,4 miliardy USD. Za podobnou částku přes 2,4 miliardy USD fond nakoupil 3,4 milionu akcií Amazon a za 1,5 miliardy USD 2 miliony akcií Google. FANG čtveřici uzavírají akcie Netflix, kterých Halvorsen ve čtvrtletí koupil 8 milionů za 718 milionů USD.

Kromě nákupů akcií FANG Halvorsen učinil v prvním kvartále podstatné změny ve svém farmaceutickém portfoliu. Fond se kompletně zbavil svého podílu ve Valeant Pharmaceuticals a distribuční společnosti McKesson, naopak novou pozici fond otevřel na Lilly a DaVita.

V energetickém sektoru Halvorsen posílil své podíly ve společnostech těžících ropu a zemní plyn, Cabot, Encana a Gulfport, snížení se naopak dočkal akciový podíl v Pioneer Natural Resources.

 

Zdroj:Fortune, Redakce

Podobná témata
google, facebook, hedge fondy, amazon, mckesson corporation, netflix, akcie, pioneer natural resources, známé osobnosti, viking global, cabot, encana, gulfport, eli lilly and company, valeant pharmaceuticals intl

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.