Které akcie radily nakupovat hvězdy investičního nebe na konferenci SALT v Las Vegas

19.05.2016 | 13:15 | wa pe | Diskuze

Ty nejlepší tipy pro Vaše investice od účastníků investiční konference SkyBridge Alternatives (SALT) v Las Vegas.

Foto: Richard Elzey

 

Prestižní investiční konference SkyBridge Alternatives (SALT) se dvakrát ročně účastní největší osobnosti ze světa financí i politiky. V minulých letech na ní jako řečníci vystoupili například slavný miliardář David Tepper, bývalý francouzský prezident Nicholas Sarkozy nebo dřívější izraelský premiér Ehud Barak a někdejší prezidenti USA , Bill Clinton  a George W. Bush. V následujícím přehledu najdete ty nejzajímavější tipy na investice v roce 2016.

 

Richard Chilton

Richard Chilton doporučuje do dalších sedmi let držet akcie Sherwin-Williams Co (SHW) vyrábějící barvy a nátěrové hmoty. Barvy a laky jsou dobrá branže a Sherwin-Williams jsou podnikem, který může vykázat organický růst i bez velkých kapitálových výdajů. 

Sherwin-Williams vykázal 7,4 % CAGR (složená roční míra růstu), 12,8 % EBITDA a růst volného peněžního toku 9,3 %. Společnost má také v běhu program zpětného odkupu akcií bez čerpání nových úvěrů.

Akciím Sherwin by měla pomoci i nedávná akvizice konkurenční Valspar Corp (VAL), která se zaměřuje na průmyslové nátěrové hmoty.

 

John Lykouretzos

John Lykouretzos, který v Hoplite Capital Management spravuje 2,8 miliardy USD se zaměřil na leteckou dopravu v USA. Předpokládá další pokles počtu pasažérů v dalších 36 měsících, a proto drží krátkou pozici na American Airlines Group Inc  (AAL).

Podle jeho názoru se blíží konci růst EBIT marží z posledních sedmi let a nyní je čeká návrat k dlouhodobým průměrům.  Poukazuje také na nové zaměstnanecké smlouvy s klauzulemi o garantovaném růstu mezd, které dále ukrají notný koláč ze zisků aerolinek.

Provozní náklady tradičních aerolinií jako Delta Air Lines Inc. či United Continental Holdings Inc jsou znatelně výše nežli u nových nízkonákladových společností jako Spirit Airlines Incorporated a Southwest Airlines Co. Tyto nové dravé společnosti jsou na nejlepší cestě nasadit úspornější leteckou flotilu a uzavírat znatelně výhodnější smlouvy se svými zaměstnanci, což ve výsledku dále ohrozí podíl zavedených aerolinek na trhu.

 

John Burbank

John Burbank spravující 4,1 miliardy USD v Passport Capital se rozhodl pro párový obchod s dlouhou pozicí na Tencent Holdings Ltd TCTZF a krátkou pozicí na iShares FTSE/Xinhua China 25 Index (ETF) FXI. Podle něj je současná P/E valuace holdingu mimořádně výhodná a navíc je 10 % jeho tržní kapitalizace tvořeno dalšími společnostmi, jejichž akcie vlastní.

Burbank je přesvědčen, že analytici pokrývající uvedené akcie nedostatečně oceňují pokračující monetizaci mobilní reklamy. Jeho odhady výnosů jsou o 30 % vyšší, než s jakými počítají analytici na Wall Street. 

Akcie Tencent Holdings v poslední době držely při zemi především obavy z dalšího makroekonomického vývoje Číny. Obzvláště významně zasahují především finanční sektor, který zaujímá asi 50 % tržní kapitalizace iShares FTSE/Xinhua China 25 Index (ETF) FXI, který se Burbank rozhodl shortovat.

 

Jim Chanos

Slavný shortař Jim Chanos na konferenci hovořil o rozplynutí snu o zemním plynu v USA.  Podle něj je současné směřování Cheniere Energy Inc postaveno na nepodložených nadějích a iluzích, proto se rozhodl na titulu otevřít krátkou pozici.

Investoři, kteří doufají v růst Cheniere Energy Inc, počítají se stoprocentní utilizací kapacit společnosti, kontrakty „ber nebo zaplať“ a poměrně nízkou cenou, za kterou je společnost schopna stavět nové kapacity. Chanos si však myslí, že i kdyby se všechny výše zmíněné předpoklady vyplnily, což jinak považuje za nepravděpodobné, stále jsou akcie Cheniere ve srovnání s obdobnou konkurencí předražené.

Společnost podle Chanose nepočítá s navýšením svých kapitálových nákladů na údržbu i přes stavbu nových produkčních kapacit. Další nutné úvěry zařadí Cheniere mezi ty nejzadluženější srovnatelné podniky na trhu a to se přitom její akcie obchodují i za dvojnásobnou cenu oproti konkurenci.

 

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
čína, hedge fondy, delta air lines, united continental, akcie, známé osobnosti, cheniere energy, sherwin-williams, jim chanos, tencent, southwest airlines company, spirit airlines inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie U.S. Steel jsou pro investory, kteří mají pro strach uděláno

Podle prestižního investičního týdeníku Barron's by akcie U.S. Steel mohly do jednoho roku posílit až o 50 % a představují dobrou volbu pro odvážnější investory.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.