Které akcie v sektoru zdravotnické péče kupovat v roce 2016?

15.12.2015 08:09 | wa pe | Diskuze

Pokud hodláte obohatit své investiční portfolio o akcie ze sektoru péče o zdraví, pak byste jistě měli vzít do úvahy tyto společnosti:

Foto: Public Domain

 

Bristol-Myers Squibb Co BMY

Rozmáhajícím se trendem je v poslední době personalizovaná medicína a individuální péče střižená na tělo konkrétní skupině lidí trpících specifickými zdravotními potížemi.

Jednou ze společností, která se v tomto ohledu chopila příležitosti je Bristol-Myers Squibb, jež vyvíjí imunoterapeutické postupy a přípravky založené na využití pacientovy vlastní imunity v boji proti rakovině. Jedním z nich je i lék Opdivo, který se již osvědčil jako efektivní léčba. Firma oznámila svůj záměr pokračovat ve vývoji personalizovaných léků s ještě vyšší přesností.

 

Pfizer Inc. PFE

Také Pfizer se snaží, aby mu na poli personalizované medicíny v příštím roce neujel vlak.

Pfizer nedávno začal spolupracovat s firmou Merck na vývoji imunoterapeutického léku určeného k léčbě sice vzácného, ale o to agresivnějšího neuroendokrinního nádoru. Pro jeho léčbu existuje pouze omezené množství léčiv, což by mělo Pfizeru pomoci se snáze prosadit a zároveň zvýšit zisky plynoucí z prodeje přípravku. Prozatím se lék setkává s dobrým přijetím.

Dalším důvodem proč příští rok věnovat svou pozornost Pfizeru je jeho chystaná fúze se společností Allergen, která by měla přinést jak snížení daňové zátěže, tak podstatně rozšířit paletu produktů tohoto farmaceutického giganta. Zároveň je třeba připojit varování před některými negativními faktory, které by mohly nepříznivě ovlivnit Vaši investici ve Pfizeru. Vášnivá debata se v poslední době rozhořela ohledně stanovení ceny jeho léku pro léčbu rakoviny prsu Ibrance a na chystanou fúzi s Allergen se zaměřili politici odhodlaní zamezit obcházení placení daní ve Spojených státech.

Zdroj:Bloomberg, WSJ, Redakce

Podobná témata
zdravotní péče, technologie, zdravotnictví, centene corp, mckesson corporation, veeva systems, roche holding, celgene corporation, akcie, aetna inc, bristol-myers squibb company, 3d systems corp, pfizer inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více
Ilustrační foto

Cena ropy Brent zpátky pod padesáti dolary, OPEC jedná s nečleny kartelu

Cena severomořské ropy Brent během dnešního obchodování sestoupila pod hranici 50 dolarů za barel.

Ilustrační foto

Německá inflace: ECB jásá, inflace v říjnu rostla více, než se čekalo, a ocitla se nejvýše za dva roky

Podle údajů harmonizovaných s výpočty Evropské unie se spotřebitelské ceny v říjnu ve srovnání se stejným měsícem loni zvýšily o 0,7 procenta, což byl nejvyšší údaj od října 2014. V září vzrostly o půl procenta.

Ilustrační foto

Americká ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí nejrychleji za dva roky

Předběžné HDP q/q USA (Advance GDP q/q): Aktuální hodnota je 2,9 %. Analytici očekávali 2,5 %. Minulá hodnota byla 1,4 %. 

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.