Kurz eura se proti dolaru opět přibližuje dvouměsíčnímu maximu

23.08.2016 08:26 | fa ra | Diskuze

Euro bude sledovat evropské indikátory. Ekonomický kalendář přináší předběžné hodnoty PMI za eurozónu i klíčové evropské země.

Foto: Web4Trader

Data by měla potvrdit rezistenci vůči výsledkům britského referenda. Již červencové hodnoty nečekaně vzrostly a tento trend by měl pokračovat i v srpnu. Euro se tak vůči dolaru drží silné a může atakovat dvouměsíční maximum. Region by měl zůstat klidný, od zasedání maďarské centrální banky změnu v nastavení měnové politiky neočekáváme.

Evropské vpředhledící indikátory potvrdí rezistenci klíčových ekonomik eurozóny na brexitový šok

Dnešní evropský kalendář přinese celou řadu měkkých vpředhledících ekonomických indikátorů. Očekáváme zlepšení srpnové spotřebitelské důvěry v eurozóně po jejím červencovém poklesu. Ten byl důsledkem červnového britského referenda a teroristických útoků ve Francii a Německu. Zlepšení, které by mělo trendově pokračovat i v dalších měsících, odráží růst disponibilních důchodů domácností v eurozóně, když je patrné zlepšování na trhu práce (primárně v zaměstnanosti, ale i pokud jde o mzdy). Rezistenci vůči výsledku britského referenda by měly ukázat i předběžné srpnové PMI za eurozónu i klíčové evropské země. A koneckonců ani samotná britská data prozatím vyloženě špatná nejsou. Tato evropská data by tak měla nahrávat euru. Naopak americké měně by příliš neměla prospět odpolední americká data. Obáváme se červencového poklesu v prodejích nových domů (což by ale nic nemělo měnit na celkově příznivé situaci na americkém realitním trhu).

Dolar své zisky dlouho neudržel, sázka na brzké vyšší dolarové sazby není jistotou

Během včerejší evropské seance euro vůči dolaru posilovalo a v podstatě tak korigovalo zisky, kterých americká měna dosáhla v průběhu asijského obchodování. Trh tak reagoval na nedělní prohlášení druhého muže Fedu S. Fischera. Ten uvedl, že jsou blízko dosažení svých cílů. Americká ekonomika by měla v nadcházejících čtvrtletích dále růst, nastartovat by opětovně měly investice a postupně by měl vyprchávat i negativní vliv předchozího silného dolaru. Právě tato poslední slova ale stojí za tím, že mělo zhodnocení dolaru pouze jepičí život. Výraznější posílení své měny americká centrální banka tolerovat nebude. A navíc je otázkou, zda lze skutečně sázet na to, že uvidíme brzké zvýšení dolarových sazeb. Podle naší prognózy letos dolarové sazby nahoru nepůjdou.

Dnešní zasedání maďarské centrální banky by trhy ovlivnit nemělo, nastavení měnových podmínek se měnit nebude

Regionu dnes bude dominovat zasedání maďarské centrální banky. Neočekává se, že by mělo dojít ke změně nastavení současných parametrů měnové politiky. Klíčová úroková sazba tak zůstane na historickém minimu 0,9 %. Nicméně hráči na trhu budou sledovat komentáře centrální banky ohledně dalšího vývoje úrokových sazeb. Pokud by naznačily možnost jejich dalšího snížení, forint by zřejmě oslabil. V současné době se totiž všeobecně přepokládá, že maďarské sazby již na dně jsou. Z pohledu české koruny nebude důvod pro to, aby se dnes koruna výrazněji odpoutala od úrovně kurzového závazku.

Pokles důvěry v Maďarsku forint neohrozil

Středoevropské devizové trhy začaly nový týden v poklidnějším duchu. Česká koruna se i nadále drží v samotné blízkosti kurzového závazku, naprosto stabilní byl včera i maďarský forint. Oproti pátečnímu závěru si dokonce nepatrně polepšil navzdory zveřejnění horšího výsledku srpnového ekonomického sentimentu. Oproti červenci byl zaznamenán pokles v obou složkách, nálada se zhoršila podnikatelům i spotřebitelům. Nicméně i tak zůstává stále vysoká.

Po pátečním dočasném vzestupu eurových a tedy i korunových výnosů včera zamířily sazby opět dolů. Delší konec eurové IRS křivky spadnul o 4 bb, tempo poklesu českých sazby bylo zhruba poloviční. České dlouhé sazby se tak opět dostávají na dosah historickým minimům. Důvody zůstávají stejné – především uvolněná měnová politika klíčových centrálních bank.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
kurzy měn, eur/czk, eur/usd, eur/huf

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Commerzbank: Pozornost na páru EUR/USD se vrací k 1,0505

Podle vedoucí forex technické analýzy Commerzbank Karen Jones by se mohl ve světle včerejší cenové akce spot znovu zaměřit na nedávné minimum na hranici 1,0505.

Ilustrační foto

Den na finančních trzích podle KB

Ve světě nás dnes čeká série spíše druhořadých dat. Ve Spojených státech to bude důvěra v domácí ekonomiku a říjnové velkoobchodní zásoby. V eurozóně pak francouzská průmyslová produkce, která by mohla příjemně překvapit. V České republice bude zveřejněn vývoj listopadové inflace. Ta by měla díky růstu cen potravin vyskočit na 1,4 % y/y.Čti více

Analytici Bernstein vidí ve fúzi General Electric a Baker Hughes dlouhodobý potenciál

Fúze divize ropy a zemního plynu General Electric (GE) a společnosti Baker Hughes má potenciál konkurovat firmě Schlumberger, jedná se však o běh na dlouhou trať, varují analytici Bernstein.

Ukrajina a Rusko se blíží shodě v otázce dodávek plynu

Rusko a Ukrajina učinily pokrok při dnešním jednání o dodávkách a tranzitu zemního plynu. Třístranné jednání zprostředkované Evropskou unií bylo první od loňského listopadu, kdy Kyjev přestal kupovat ruský plyn, uvedla agentura Bloomberg.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.