Mark Zuckerberg s manželkou věnují 99 % svých akcií Facebooku na charitu

03.12.2015 | 10:06 | V Z | 1 komentář / 1 nový

Mark Zuckerberg věnuje 99 % svých akcií ve společnosti Facebook (FB), jejichž hodnota v současnosti dosahuje asi 45 miliard dolarů, na nový filantropický projekt zaměřený na lidský potenciál a rovnost. Zuckerberg s manželkou to uvedli v úterý v otevřeném dopise adresovaném jejich nově narozené dceři.

Foto: Public Domain

 

Zakladatel a CEO Facebooku svůj plán zveřejnil na svém Facebookovém profilu a obratem získal více než 360 000 „lajků“. Zuckerberg se vydává ve stopách dalších známých miliardářů, jako jsou Warren Buffett a Bill a Melinda Gatesovi, kteří založili nadace, jejichž prostřednictvím věnují svá obrovská jmění na dobročinné účely.

Jednatřicetiletý Zuckerberg, který vede novou iniciativu a zůstane i šéfem největší sociální sítě na světě, uvedl, že v následujících třech letech každý rok prodá či daruje akcie v hodnotě až 1 miliardu.

Zuckerberg si ponechá kontrolní podíl ve Facebooku, jehož hodnota ke konci úterního obchodování činila 303 miliard dolarů, v „dohledné budoucnosti“, uvedla společnost. Podle posledního hlášení společnosti Facebook Zuckerberg vlastnil 4 miliony akcií třídy A a 422,3 milionů akcií třídy B, které mají oproti třídě A desetinásobný podíl na hlasovacích právech. Celkově Zuckerberg drží 54 % hlasovacích práv ve společnosti.

Zuckerberg prohlásil, že má v plánu zůstat ředitelem společnosti „po mnoho a mnoho let“.

Tento krok není Zuckerbergovou první charitativní aktivitou. Ve 26 letech podepsal výzvu Giving Pledge, která apelovala na nejbohatší jednotlivce a rodiny na světě, aby se v průběhu života nebo ve své poslední vůli vzdali nejméně poloviny svého majetku  ve prospěch filantropie či na charitativní účely.

Warren Buffett sám věnoval Gatesově nadaci v roce 2006 akcie Berkshire Hathaway Inc (BRKa) v hodnotě 31 miliard dolarů. V té době šlo o nejvyšší jednotlivý dar.

Zdroj:Bloomberg

Podobná témata
facebook, warren buffett, bill gates, mark zuckerberg, charita

Líbil se vám tento článek?
+1 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze
Je to borec.
Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Virtuální realita od Sony pod drobnohledem investorů i analytiků

Sony (NYSE:SNE) tento týden začala prodávat svůj headset pro virtuální realitu Playstation VR za 399 USD, což je méně než u zařízení konkurence od Facebook pod názvem Oculus Rift či HTC Vive.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.