Mějte hotovost po ruce na koupi levných akcií

22.08.2016 | 12:58 | Ne Ro | Diskuze

Mějte hotovost po ruce a buďte připraveni nakoupit akcie při poklesech. Následující řádky by vám mohly poodhalit bezpečná místa pro vaše investované peníze.

Foto: Public Domain

 

Americké akciové trhy jsou jak vidno ne zcela prozkoumaným územím. Poprvé od roku 1999 se nacházejí všechny tři akciové indexy v rekordních výšinách současně. Krom toho, velké indexy za posledních sedm týdnů neztratily více jak 1 %. Z pohledu technické analýzy je přiblížení Bollingerových pásem vzhledem k 20dennímu klouzavému průměru na S&P 500 vůbec největší za více jak 10 let.

Nejdříve se však podívejme na nejnovější technické indikátory, které by nám měly napovědět více.

Technické indikátory:

S&P 500 se pohybuje nad úrovní svých klouzavých průměrů = býčí výhled.

MACD (Moving Average Convergence Divergence) (S&P 500; 19,39,9) se pohybuje nad úrovní nuly = býčí výhled.

MACD (S&P 500; 19,39,9) je na úrovni své signální linie = neutrální výhled.

SaP 500 je nad svou úrovní podpory 2 150 = býčí výhled.

Indikátory sentimentu:

Podle průzkumu Investors Intelligence Advisors Sentiment z 9. srpna: je 54,3 % analytiků s býčím výhledem, 20,9 % analytiků s medvědím výhledem = medvědí výhled.

Podle průzkumu American Association of Individual Investors z 10. srpna:  má 31,3 % investorů býčí výhled, 20,9 % investorů medvědí výhled = neutrální výhled.

VIX: Index strachu je na úrovni 11,80 = medvědí výhled.

RSI: Index relativní síly indexu SaP 500 je na úrovni 64,90 = označuje, že trh je překoupený.

Podle technických indikátorů je trh stále na vzestupu. Varovné signály nicméně přicházejí od indikátorů sentimentu, které napovídají, že je dav investorů až příliš sebejistý. V tuto chvíli se jen malá část investorů domnívá, že trh začne v dohledné době klesat. Index volatility čili strachu, měřený chicagskou CBOE, se nachází na extrémním minimu, zatímco akciové indexy šplhají do výšek. Dokonce ani optimisté si nejsou zcela jisti tím, zdali a jak tato párty bude dále pokračovat či zdali brzy neskončí.

Sledovat peněžní toky

Při sledování pohybu peněz (podle Michaela Hartnetta z Bank of America) za několik uplynulých týdnů zpozorujeme, že se davům investorů nadále zamlouvají akcie i dluhopisy. Investoři cpou peníze do veřejně obchodovaných fondů (příliv kapitálu 11 miliard USD), zatímco prodávají spravované podílové fondy (odliv kapitálu 3,5 miliardy USD).

Dluhopisy: 9,8 miliard USD (příliv kapitálu v 17 z 19 týdnů).

Drahé kovy příliv 0,9 miliard USD (příliv kapitálu v 10 z 11 týdnů).

Peněžní trh: Odliv kapitálu ve výši 3,6 miliard USD, největší za sedm týdnů.

Pokud se neobjeví - jak jinak než nečekaně - nějaká nepravděpodobná událost zvaná "černá labuť" (viz stejnojmenná teorie), lze očekávat, že trh bude mít vzestupný trend až do listopadových voleb v USA. Všeobecná moudrost totiž praví, že Fed kocábkou nezatřese (pokud vůbec zatřese), doku nebude po volbách. Miliardy spekulací se odvíjejí od tohoto předpokladu. Pokud ovšem uvěříme indikátorům sentimentu, potom se trh chystá na větší ústup.  Otázkou zůstává, čemu věříte právě vy.

 

Zdroj:MW, Redakce

Podobná témata
fed, technická analýza, americké akcie, kapitálové trhy, algoritmické obchodování

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie před zasedáním ECB posílily, dařilo se akciím Morgan Stanley díky dobrý výsledkům

Americké akcie podruhé za sebou posílily. Komu se dařilo a kdo naopak prodělal?

Americké akcie na vlně optimismu, výsledková sezóna prozatím investory těší

Americké akciové trhy během včerejšího obchodování posílily a jejich širší index vykázal nejvýraznější přírůstek od počátku měsíce. Co bylo příčinou?

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.