Měnově politická komise Fedu názorově rozdělena

13.10.2016 | 08:41 | fa ra | Diskuze

Včerejší zasedání Fedu nic nezměnilo na výhledu Komerční banky, že v prosinci dojde ke zvýšení dolarových úrokových sazeb.

Foto: Web4Trader

Dnešní kalendář nabízí pouze finální údaje o německé inflaci. Trhy tedy budou pouze vstřebávat včerejší zápis. V regionu nebudou zveřejněna vůbec žádná data. Analyzována budou včerejší slova guvernéra Rusnoka, který prohlásil, že nečeká další posouvání minimální doby trvání kurzového závazku.

Měnově politická komise Fedu názorově rozdělena

Euro včera pokračovalo v postupném oslabování. Jeho kurz proti dolaru se dostal těsně k hranici 1,100 USD/EUR, která tvoří několikaměsíční hladinu podpory. Vývoj kurzu nevychýlilo ani zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu. Na něm ještě „mnoho“ účastníků poukazovalo na přetrvávající problémy na trhu práce. Na druhé straně se někteří účastníci obávali, že podmínky na trhu práce by se mohly rychle začít rychle utahovat, což by poté vyžadovalo překotná opatření. Při pohledu na inflaci „mnoho“ členů nevidí velké množství inflačních tlaků, nicméně i nadále očekávají její postupný růst. Včerejší zápis nezměnil náš názor, že na prosincovém zasedání již ke zvýšení sazeb dojde.

Nečekané zpomalení včera přinesl čínský zahraniční obchod. Vývozy meziročně oslabily o 5,6 % a růst dovozů oslabil na 2,2 % y/y. Vývoz oslabil zejména v sektorech náročných na práci jako textilní průmysl. Na propadu se podílel také pokles vývozu elektroniky. I když očekáváme, že data příští měsíc přinesou alespoň částečnou korekci, je vidět, že vnější poptávka po čínském zboží se zotavuje ztěžka.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Klidnější den před zítřejším zasedáním ECB

Globální ekonomický kalendář je dnes z pohledu finančních trhů spíše nezajímavý. Pozornost může vzbudit snad jedině Béžová kniha Fedu.Čti více

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Polsko posílí v automobilovém průmyslu díky chystaným investicím Toyota Motor

Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje investovat do nových výrobních linek v Polsku do roku 2018 celkem 650 milionů zlotých (asi čtyři miliardy Kč).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.