Měnově politická komise Fedu názorově rozdělena

13.10.2016 08:41 | fa ra | Diskuze

Včerejší zasedání Fedu nic nezměnilo na výhledu Komerční banky, že v prosinci dojde ke zvýšení dolarových úrokových sazeb.

Foto: Web4Trader

Dnešní kalendář nabízí pouze finální údaje o německé inflaci. Trhy tedy budou pouze vstřebávat včerejší zápis. V regionu nebudou zveřejněna vůbec žádná data. Analyzována budou včerejší slova guvernéra Rusnoka, který prohlásil, že nečeká další posouvání minimální doby trvání kurzového závazku.

Měnově politická komise Fedu názorově rozdělena

Euro včera pokračovalo v postupném oslabování. Jeho kurz proti dolaru se dostal těsně k hranici 1,100 USD/EUR, která tvoří několikaměsíční hladinu podpory. Vývoj kurzu nevychýlilo ani zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu. Na něm ještě „mnoho“ účastníků poukazovalo na přetrvávající problémy na trhu práce. Na druhé straně se někteří účastníci obávali, že podmínky na trhu práce by se mohly rychle začít rychle utahovat, což by poté vyžadovalo překotná opatření. Při pohledu na inflaci „mnoho“ členů nevidí velké množství inflačních tlaků, nicméně i nadále očekávají její postupný růst. Včerejší zápis nezměnil náš názor, že na prosincovém zasedání již ke zvýšení sazeb dojde.

Nečekané zpomalení včera přinesl čínský zahraniční obchod. Vývozy meziročně oslabily o 5,6 % a růst dovozů oslabil na 2,2 % y/y. Vývoz oslabil zejména v sektorech náročných na práci jako textilní průmysl. Na propadu se podílel také pokles vývozu elektroniky. I když očekáváme, že data příští měsíc přinesou alespoň částečnou korekci, je vidět, že vnější poptávka po čínském zboží se zotavuje ztěžka.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Commerzbank: Pozornost na páru EUR/USD se vrací k 1,0505

Podle vedoucí forex technické analýzy Commerzbank Karen Jones by se mohl ve světle včerejší cenové akce spot znovu zaměřit na nedávné minimum na hranici 1,0505.

Ilustrační foto

Den na finančních trzích podle KB

Ve světě nás dnes čeká série spíše druhořadých dat. Ve Spojených státech to bude důvěra v domácí ekonomiku a říjnové velkoobchodní zásoby. V eurozóně pak francouzská průmyslová produkce, která by mohla příjemně překvapit. V České republice bude zveřejněn vývoj listopadové inflace. Ta by měla díky růstu cen potravin vyskočit na 1,4 % y/y.Čti více

Analytici Bernstein vidí ve fúzi General Electric a Baker Hughes dlouhodobý potenciál

Fúze divize ropy a zemního plynu General Electric (GE) a společnosti Baker Hughes má potenciál konkurovat firmě Schlumberger, jedná se však o běh na dlouhou trať, varují analytici Bernstein.

Ukrajina a Rusko se blíží shodě v otázce dodávek plynu

Rusko a Ukrajina učinily pokrok při dnešním jednání o dodávkách a tranzitu zemního plynu. Třístranné jednání zprostředkované Evropskou unií bylo první od loňského listopadu, kdy Kyjev přestal kupovat ruský plyn, uvedla agentura Bloomberg.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.