Měnový pár EUR/USD bez významnějšího pohybu

19.02.2016 08:43 | fa ra | Diskuze

Kurz nejvýznamnějšího světového měnového páru, eura vůči americkému dolaru nezaznamenal výraznější pohyb. Ani na jedné straně Atlantského oceánu nebyla včera zveřejněna významnější ekonomická data. Pozornost finančních trhů se tedy zaměřila na analýzu zveřejněného zápisu z lednového jednání ECB.

Foto: Gerd Altmann

Ze zápisu vystupují následující poznatky. Rada guvernérů podpořila Draghiho poselství o tom, že v současné době není třeba limitovat jádrovou inflaci. Členové rady se taky shodli na potřebě znovu promyslet měnovou politiku na březnovém jednání rady a také předsevzetí jasně komunikovat rozhodnutí o tom, že sazby zůstanou na nízké úrovni po velmi dlouho dobu.

Členové rady guvernérů také viděli potřebu ujistit trhy, že jejich opatření fungují a že stále mají k dispozici další nástroje k dalšímu použití. Rada si nevyhrazuje žádné budoucí kroky a další rozhodování zůstává závislé na datech, které budou z ekonomiky eurozóny přicházet. Závěrem také potvrdili, že i nadále zůstává cílem 2% změna cenové hladiny.

Trhy dnes budou sledovat pokračující summit EU v Bruselu. Kromě toho bude zveřejněn spotřebitelský indikátor důvěry v eurozóně, který by se v současné turbulentní době neměl měnit ani jedním směrem. V USA pak bude zveřejněna spotřebitelská inflace, která by měla vzrůst o 1,3 % y/y a o 2,1 % y/y ve své jádrové složce.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
makroekonomická data, eurozóna, eur/usd, forex

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Méně zajímavá data slibují poklidné obchodování

První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky.

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.Čti více
Ilustrační foto

Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev svými výsledky analytiky nepotěšil

Největšímu světovému pivovaru Anheuser-Busch InBev klesl ve třetím čtvrtletí hrubý provozní zisk (EBITDA) o dvě procenta na 4,03 miliardy USD (100 miliard Kč).

Společnost Alphabet vykázala výsledky za třetí čtvrtletí

Společnost Alphabet (NASDAQ:GOOG) vykázala za Q3 zisk na akcii ve výši 9,06 USD, čímž překonala odhady analytiků o 0,43 USD. Tržby ve výši 22,45 miliardy USD (+20,2 % Y/Y) překonaly očekávání o 400 milionů USD. Po rozpačité první reakci nakonec akcie přidaly po uzavření trhu téměř jedno procento.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.