Měnový pár EUR/USD se dočasně uklidnil

05.05.2016 08:39 | fa ra | Diskuze

Situace na hlavním měnovém páru se včera uklidnila. Kurz se převážně pohyboval těsně pod hladinou 1,15 USD/EUR, na které dnes také otevírá. Situaci pomohla uklidnit slušná data z USA. Nad očekáváním skončil jak výsledek továrních objednávek, tak indexu ISM ze služeb, kde potěšil zejména ukazatel zaměstnanosti. Zvýšily se i jednotkové náklady práce, které vzrostly hlavně díky růstu hodinové mzdy.

Foto: 401(K) 2012

To je na jedné straně dobrá zpráva pro spotřebitele a inflaci, na druhou stranu se snižuje ziskové marže podnikatelů. Výrazněji včera zklamal pouze ADP report z trhu práce. Ten ukázal pouze na 156 tis. nových pracovních míst a výrazně tak zaostal za tržním očekáváním. Podle ekonomů SG však ADP report predikuje oficiální čísla z trhu práce zveřejněná zítra pouze velmi omezeně. Více v tomto ohledu důvěřují indexu zaměstnanosti v rámci ISM. V eurozóně data výrazná překvapení nepřinesla. Revize PMI indexů byla pouze kosmetického charakteru. Podle ekonomů SG evropské PMI ukazují na růst ekonomiky v druhém čtvrtletí o 0,3-0,35 % q/q, což odpovídá jejich pohledu, že hospodářství v eurozóně v druhém čtvrtletí mírně zpomalí.

Dnešek bude na ekonomické události o poznání chudší. ECB vydá svůj bulletin, který by měl ukázat, že banka se v současnosti soustředí na zavádění opatření přijatých v březnu. Pokračovat bude i jednání Řecka s věřiteli, nicméně dnes skoro jistě k žádnému průlomu nedojde. Ve Spojených státech bude zveřejněn počet nových žadatelů o dávky v nezaměstnanosti za minulý týden. Toto číslo by mělo oproti předchozímu týdnu podle ekonomů SG zůstat v podstatě beze změny. Obchodování tak bude klidné a investoři budou vyčkávat na zítřejší oficiální zprávu z amerického trhu práce.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
ecb, adp, eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Méně zajímavá data slibují poklidné obchodování

První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky.

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.