Merrill Lynch: 4 dividendoví aristokraté ke koupi

20.09.2016 | 16:32 | V Z | Diskuze

Seznam 2016 S&P 500 Dividend Aristocrats se sestává z 51 „dividendových aristokratů“, tj. společností, jež zvyšovaly dividendy (na seznamu nejsou firmy vyplácející stejnou dividendu) po nejméně 25 po sobě jdoucích let. Mějte však na paměti, že to, že jsou společnosti na tomto exkluzivním seznamu nyní, neznamená, že nebudou nuceny snížit dividendu v budoucnosti. Z tohoto seznamu lze vybrat čtyři společnosti,kterým firma Merrill Lynch udělila rating Buy.

Foto: Public Domain

Colgate-Palmolive

Tato společnost vyplácející velmi vysoké dividendy je pro investory rovněž sázkou na jistotu. Colgate-Palmolive je nejvhodnějším titulem ke koupi v segmentu základního spotřebního zboží. Firma setrvale vykazuje solidní výsledky a je jedním z nejsilnějších hráčů v oblasti základního spotřebního zboží, především ústní hygieny.

Více než polovina (52 %) celkových tržeb generovaných společností Colgate pochází z rychle rostoucích rozvíjejících se ekonomik a firma drží vedoucí či výrazný tržní podíl v celé skupině zemí BRIC (Brazílie, Rusko, Indie, Čína). Míra růstu sice v uplynulém roce zpomalila, avšak pravděpodobně dojde k jejímu opětovnému růstu.

Na jaře společnost Colgate zvýšila čtvrtletní dividendu z kmenových akcií o 3 %. Firma pro kmenové akcie oznámila novou čtvrtletní dividendu ve výši 0,39 dolaru. Rozhodným dnem je 20. říjen.

Investoři do společnosti Colgate nyní získávají dividendu ve výši 2,2 %. Cílová cena stanovená společností Merrill Lynch dosahuje 80 dolarů za akcii, zatímco konsensuální cena podle analytiků z Wall Street činí 76,56 dolarů.

 

Coca-Cola

Legendární výrobce slazených nápojů zůstává jedním z nejdůležitějších titulů v portfoliu Warrena Buffetta a nabízí nejenom bezpečné výnosy, ale i neuvěřitelně silnou globální značku. Coca-Cola je největším světovým producentem nápojů. Spotřebitele občerstvuje více než 500 značkami perlivých i neperlivých nápojů.

Portfolio značek, jemuž vévodí vlajková loď Coca-Cola, s hodnotou přesahující 80 miliard dolarů, zahrnuje další značky, z nichž každá má hodnotu nejméně 20 miliard dolarů, jako jsou Diet Coke, Fanta, Sprite, Coca-Cola Zero, vitaminwater, Powerade či Minute Maid. Coca-Cola je největším globálním producentem sycených nápojů, kávových nápojů, džusů a džusových nápojů. Díky největšímu distribučnímu systému na světě konzumenti jejích produktů ve více než 200 zemích spotřebují 1,9 miliardy nápojů denně.

Navzdory tomu, že výnosy ve druhém čtvrtletí předčily očekávání, pomalý růst a stagnace prodejů přiměly některé investory k prodeji akcií. Je důležité mít na paměti, že Coca-Cola vlastní 31,5 % podíl ve firmě Monster Beverage, která nadále přináší skvělé výsledky.

Investoři do akcií Coca-Coly získávají skvělou dividendu ve výši 3,32 %. Merrill Lynch stanovila cílovou cenu akcií Coca-Coly na 50 dolarů za kus, zatímco tržní konsenzus dosahuje 47,44 dolarů.

Zdroj:24/7 WS, redakce

Podobná témata
analýzy, colgate-palmolive company, coca-cola company, mcdonald's corp, 3m company, obchodovaní s akciema

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Předpověď vývoje hodnoty indexu S&P 500 do konce roku 2016

Analytická předpověď vývoje hodnot indexu S&P 500 do konce roku 2016.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.