Mírné zklamání z čínských dat kurzem eura nezahýbalo

19.01.2016 09:13 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Kurz společné evropské měny proti dolaru včera nezaznamenal žádné výraznější výkyvy a dnes ráno se pohybuje velmi blízko včerejších otevíracích hodnot. Včerejšek ani na jednom z břehů Atlantiku nepřinesl žádná důležitá makroekonomická data, a tak obchodování chyběly větší impulzy. S mírnou nervozitou jsme očekávali údaje z Číny, které byly zveřejněny v noci. Ty sice mírně zklamaly, ale za svými očekáváními zaostaly pouze marginálně, a tak s kurzem hlavního měnového páru nijak nepohnuly.

Foto: Gerd Altmannn

 

Dnes už na hlavních trzích můžeme očekávat více aktivity, protože se hlavně v Evropě dočkáme některých zajímavých dat. Německý ZEW index se ve složce očekávání podle odhadů ekonomů SG na začátku letošního roku výrazně propadnul z 16,1 bodu na 4,5 bodu. Za tímto propadem by měly stát nejistoty okolo Číny, která v posledních týdnech prožila výrazné výkyvy na svých akciových trzích, i nejistoty ohledně cen ropy. Nicméně tento pokles by měl zůstat dočasný a v průběhu roku by se indikátory důvěry měly vracet k vyšším hodnotám. I hodnocení současné situace by si mělo mírně pohoršit. Nicméně snížení tohoto indikátoru by mělo být výrazně menší. Finální údaje za německou inflaci by neměly přinést žádnou revizi. Harmonizované ceny v prosinci stagnovaly a meziroční inflace dosáhla 0,2 %. Celkově naše odhady naznačují, že euro by mělo být dnes pod tlakem.    

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
čína, inflace, zew index, euro - společná evropská měna

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Klidnější den před zítřejším zasedáním ECB

Globální ekonomický kalendář je dnes z pohledu finančních trhů spíše nezajímavý. Pozornost může vzbudit snad jedině Béžová kniha Fedu.

Analytici z Deutsche Bank předpokládají, že čínský jüan následkem zesilujícího odlivu kapitálu oslabí o 17 procent

Jüan oslabí o 17 % v průběhu následujících dvou let. Úsilí vlády uklidnit trh s bydlením, uvolněná měnová politika a vyšší zápůjční náklady USA vyvolávají odliv kapitálu ze země, uvádí analytici z Deutsche Bank AG.Čti více

Společnost Alphabet vykázala výsledky za třetí čtvrtletí

Společnost Alphabet (NASDAQ:GOOG) vykázala za Q3 zisk na akcii ve výši 9,06 USD, čímž překonala odhady analytiků o 0,43 USD. Tržby ve výši 22,45 miliardy USD (+20,2 % Y/Y) překonaly očekávání o 400 milionů USD. Po rozpačité první reakci nakonec akcie přidaly po uzavření trhu téměř jedno procento.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.