Mladé milionáře nezajímá pouze zisk, preferují investice s pozitivními dopady na společnost i přírodu

31.05.2016 16:21 | wa pe | Diskuze

Nejenom oblékání, ale také investice podléhají trendům. Milionáři z generace Y nebo také mileniálů investují podstatně jinak než jejich předchůdci. 

Foto: Public Domain

Investiční poradci, kteří radí dnešním dvacátníkům a třicátníkům to dnes mají podstatně těžší než dříve. Cílem dnešních mladých lidí není pouze růst investičního portfolia v dlouhodobém horizontu, ale také dopad, který jejich investice mají na sociální a životní prostředí v krátkodobém a střednědobém výhledu. Společnosti zabývající se správou majetku se s novým trendem musejí vyrovnávat již nějakou dobu a nečekají, že by měl v nejbližší době opadnout, spíše naopak. Odhaduje se, že do roku 2020 budou mileniálové ovládat 50 % veškerého investovatelného majetku.

Investičním preferencím mladých lidí se nedávno věnovala také Jackie VanderBrugová z Bank of America, která analyzovala odpovědi 648 osob s investičními aktivy ve výši 3 miliony USD a výše. Ve vybraném vzorku se vyskytovaly také desítky mileniálů mezi 18 a 35 lety. Celých 93 % z nich uvedlo, že klíčovým pro jejich investiční rozhodnutí jsou sociální a environmentální dopady, které jejich investice mohou způsobit. Ještě před dvěma lety přitom stejně odpovědělo pouze 74 % investiční mládeže.

Pro mnoho sociologů nejsou výsledky podobných průzkumů žádným překvapením. Různá studentská protestní hnutí se angažovala v boji proti nemorálním či přírodu ohrožujícím podnikům celá desetiletí, například ještě za vlády apartheidu proti vládním investicím do uhelných dolů v Jihoafrické republice. Novějším příkladem mohou být protesty studentů proti investicím do podniků provozujících privátní věznice, detenční centra či zajišťující ostrahu hranic na Columbia University a University of Southern California v minulém roce.

Čím dál tím větší odezvu začíná takzvané impaktové investování získávat také mezi staršími investory narozenými ve dvou desetiletích po skončení druhé světové války. Z výzkumu Bank of America vyplývá, že 51 % těchto investorů jsou dopady jejich investic klíčovým faktorem, před dvěma lety to bylo 46 % dotazovaných.

Zdroj:money.cnn, redakce

Podobná témata
investování, zdravotní péče, obnovitelné zdroje energie, milionáři, dobročinnost, generace y, podniky a byznys, sociální bydlení, bank of america corp, starbucks corp

Líbil se vám tento článek?
+1 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Starbucks plánuje v následujících letech masivní expanzi. Jen v Číně otevře 5000 kaváren

Americký kavárenský řetězec Starbucks představil plán na příštích pět let, který předpokládá, že firma v celém světě otevře dalších 12.000 kaváren.

Google chce již v příštím roce využívat pouze obnovitelné zdroje energie

Společnost Google (GOOG, GOOGL) oznámila, že v příštím roce plánuje kompletně přejít na obnovitelné zdroje energie a to jak v případě energeticky náročných datových center, tak v případě kanceláří.

Za celý týden si Dow Jonesův index připsal 0,1 procenta. Index S&P 500 však klesl o procento

Americké akcie včera uzavřely bez větších změn, zpráva o listopadovém vývoji na trhu práce ve Spojených státech neměla na obchodování výraznější vliv.Čti více

Ruský stát prodal čtvrtinový podíl ve své největší ropné společnosti Kataru a Glencore

Zhruba pětinový podíl v ruské státní ropné společnosti Rosněfť koupily společně švýcarský obchodník s komoditami Glencore a katarský státní investiční fond. Moskva za 19,5 procenta akcií Rosněfti získá 10,5 miliardy dolarů (264 miliard Kč), sdělil dnes Kreml.

Dolar zaznamenává solidní zisky, zatímco libra padá

Po italském referendu, se forexový trh zaměří na měnově politická oznámení tohoto týdne. Dnes se pozornost přesouvá na měnově politické rozhodnutí Bank of Canada a jeho dopad na kanadský dolar.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.