Moneta Money Bank by zítra před otevřením trhu měla zveřejnit výsledky. Budou akcie zářit nebo bude IPO ostuda?

11.05.2016 09:24 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Moneta Money Bank by zítra před otevřením trhu měla zveřejnit výsledky za 1Q 2016. V rámci prospektu k nedávnému IPO banka již oznámila některé trendy za první tři měsíce roku:

Foto: Unsplash

 

  • Celkový objem retailových úvěrů byl bez výraznější změny vůči konci minulého roku, nicméně změna cenové strategie vedla k prudkému nárůstu nově uzavřených spotřebitelských úvěrů. Objem hypotečních úvěrů v 1Q poklesl, růst počtu žádostí o hypotéku by však mohl vézt k otočení tohoto trendu ve zbytku roku. Podnikatelské úvěry od začátku roku také zaznamenaly pokles.
  • Klientské vklady pokračovaly v růstu v obou segmentech.
  • Čistá úroková marže by měla být na úrovni 6,3 % (6,7 % v roce 2015).
  • Výnosy z poplatků a provizí pokračovaly nadále v poklesu, podobně jako v posledních 3 letech.
  • Objem nesplácených úvěrů klesl na o 4,3 mld. Kč zásluhou prodeje a odpisu těchto pohledávek a jejich podíl na celkových úvěrech klesl na 8,4 %.

Výsledky budou meziročně výrazně slabší na všech úrovních kvůli výraznému snížení úrokových sazeb u úvěrů, nicméně neočekáváme žádnou výraznější informaci, kterou by management neprezentoval v rámci IPO. 

Pokud výsledky nebudou uspokojiné a bude to mít negativní vliv na akcie, bude to pro společnosti Moneta Money Bank, resp. Wood & Company, Goldman Sach, Citi a JP Morgan, kteří vedli emisi, slušná ostuda.

Zdroj:J&T, Atlantik

Podobná témata
hospodářské výsledky, pražská burza, moneta money bank

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Twitter ohlásil výsledky hospodaření ve třetím čtvrtletí

(Aktualizováno v 15:02) Twitter (NYSE:TWTR) ohlásil výsledky hospodaření za Q3: zisk na akcii byl $0,13, čímž překonal očekávání analytiků o $0,04.Čti více

Obnovíme dodávky plynu na Ukrajinu, pokud dostaneme zaplaceno předem, prohlásil dnes Vladimir Putin

Rusko je připraveno kdykoli obnovit dodávky plynu Ukrajině, pokud Kyjev bude souhlasit s platbou předem. Na konferenci mezinárodního Valdajského diskusního klubu v jihoruském Soči to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.