Monsanto neztrácí zájem na převzetí svého konkurenta, švýcarské Syngenty

18.11.2015 | 10:10 | wa pe | Diskuze

Podle společnosti Bloomberg se bude Monsanto opětovně pokoušet o převzetí jednoho ze svých hlavních konkurentů, agrochemické firmy Syngenta.

Monsanto v srpnu stáhlo svou nabídku na převzetí firmy ve výši 46, 6 miliard USD. Od té doby byla Syngenta v jednání s ChemChina, která přišla s nabídkou 42 miliard USD.

V rozhovoru pro Benzinga Angie Setzerová uvedla, že potenciální akvizice Syngenty by pro Monsanto „dávala smysl“. Za prvé by akvizice zefektivnila a zkonsolidovala aktivity obou společností, které by tak mohly těžit z rozšíření svých produktových řad a expertních znalostí. Za druhé, v případě převzetí Syngenty by se Monsanto alespoň v krátkodobém výhledu nemuselo potýkat s natolik intenzivní konkurencí.

„Výsledek by pravděpodobně byl přínosem pro obě skupiny, stejně jako pro akcie Monsanto, jelikož společný podnik by produkoval většinu chemikálií užívaných v zemědělské výrobě a zároveň by byla důležitým hráčem na trhu s osivy s prvotřídními programy vývoje a výzkumu,“ dodává Setzerová.

Nicméně varovala, že konsolidace odvětví v takovémto mohutném měřítku nemusí nutně být v nejlepším zájmu jak farmářů, tak spotřebitelů.

Podle Setzerové by společný podnik Monsanto-Syngenta mohl představovat těžkopádný moloch, „pomalu reagující a přizpůsobující se“ změnám a novým trendům v odvětví, který by zemědělcům ponechával „jen málo manévrovacího prostoru“ v měnících se podmínkách. Mimoto naznačuje, že obě společnosti strávily celé roky budováním své reputace a rozvíjením spolupráce s velkoobchodními dodavateli, „což by mohlo být potenciálně ztraceno“ nebo „alespoň poškozeno“ v případě, že by došlo ke sloučení obou podniků.

Když to shrneme, Setzerová je „přesvědčena“, že spojení by nebylo tím správným krokem ani pro zákazníky, ani pro odvětví jako celek. Připouští však, že by bylo „velmi výhodným“ pro akcionáře obou společností.

Zdroj:bezinga

Podobná témata
zemědělství, chemický průmysl, akcie, monsanto company, syngenta ag

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.

Nejdůležitější události tohoto týdne: Zápis ze zasedání Fedu, začátek výsledkové sezóny v USA

Souhr nejdůležitějších momentů uplynulého týdne na finančních trzích.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.