Na co se zaměří investoři v příštím týdnu: Čekání na Fed, maloobchod v USA, data z Číny a další

11.09.2016 | 08:14 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu nečekáme žádné podstatné korporátní události, ale opět se dostane na zmíněné CECE indexy.

Foto: Christine Puccio

Nové váhy jednotlivých titulů budou vypočítány na základě středečních (14.9.) závěrečných cen. A nové složení bude platné od pondělí 19.9. takže zvýšenou aktivitu investorů můžeme čekat v pátek (16.9.) na závěr obchodování.

Příští týden se podle nás ponese ve znamení čekání na zasedání Fedu, které se bude konat 21.9. Na začátku týdne nebude v USA mnoho makrodat, avšak několik veřejných vystoupení představitelů Fedu může trhu naznačit, zda existuje reálná šance na zvýšení sazeb již na zmíněném zářijovém zasedání. Důležitým údajem týdne pak budou čtvrteční maloobchodní tržby v USA. Pokud by pozitivně překvapily (po posledním slabém výsledku), trh by se mohl klonit ke zvýšení sazeb a čekali bychom tak pokračování prodejního tlaku z konce uplynulého týdne. Slabý výsledek by naopak podtrhl nedávná horší makrodata a pravděpodobnost zvýšení sazeb by snížil. Celkově jsme názoru, že poslední spíše jestřábí komentáře z Fedu by mohly pokračovat a že trh bude toto reflekovat. Máme tak na příští týden mírně negativní výhled.

Z pohledu makrodat bude začátek příštího týdne v USA chudší. Sledovat se budou hlavně úterní čínské maloobchodní tržby (oček. +10,2 % r/r, beze změny) a průmyslová produkce (oček. +6,2 % po 6 % r/r). Ve stejný den bude rovněž zveřejněn německý index ekonomického sentimentu ZEW (oček. 56 b. po 57,6 b.). Číslem týdne bude až růst maloobchodních tržeb v USA za srpen ve čtvrtek. Čeká se meziměsíční pokles o 0,1 % po stagnaci v červenci. Ve stejný den se budou sledovat tradiční počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti (oček. 265 tis. po 259 tis.) a průmyslová výroba (oček. -0,2 % m/m po +0,7 %). V pátek pak naváže spotřebitelská inflace (oček. +1 % r/r po +0,8 %) a spotřebitelská důvěra od Univerzity v Michiganu (oček. 91 b. po 89,8 b. v srpnu).

Zdroj:J&T

Podobná témata
fed, čína, ekonomika, americké akcie, maloobchodní tržby

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čínské firmy mají zájem podílet se na dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany

Novinářům to po dnešní poradě ekonomických ministrů se zástupci odborů a zaměstnavatelů řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Podle HN žádají, aby nebylo výběrové řízení

Problémová italská banka Monte Paschi na burze silně roste. Vedení společnosti připravuje nový byznys plán.

Banca Monte dei Paschi di Siena SpA během obchodování v Miláně rostla v důsledku nadějí spojených s představením nového byznys plánu generálním ředitelem společnosti. Marco Morelli má představit nový byznys plán, který se má stát klíčem pro záchranu společnosti.

Americké akcie před zasedáním ECB posílily, dařilo se akciím Morgan Stanley díky dobrý výsledkům

Americké akcie podruhé za sebou posílily. Komu se dařilo a kdo naopak prodělal?Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.