Na dubajský akciový trh se vrací býčí nálada. Akcie by mohly opět růst

23.02.2016 | 09:58 | V Z | Diskuze

Na dubajský akciový trh se vrátila býčí nálada. Nejnižší hodnocení akcií za uplynulé čtyři roky přilákalo investory po vlně odprodejů v celém regionu Perského zálivu, uvádí agentura Bloomberg.

Foto: Public Domain

 

Akciový index DFM General v pondělí vzrostl o 2,5 % na 3 170,27 bodů. Od 21. ledna tak index stoupl o více než 20 % a naplnil definici býčího trhu. Společnosti, jejichž akcie jsou v rámci indexu sledovány, byly v uplynulých 12 měsících v průměru obchodovány za 8,7-násobek odhadovaného čistého zisku na akcii, zatímco u indexu MSCI Emerging Markets Index tento indikátor dosahoval 10,9. 21. ledna byly akcie společností sledovaných v rámci indexu DFM General obchodovány za 7,2-násobek odhadovaného zisku na akcii, tj. nejnižší hodnotu za uplynulé čtyři roky.

“P/E poměr je stlačen nízko a dividendové výnosy jsou v porovnání s regionálními i mezinárodními trhy vysoké. Kurz měny je vázán a nabízí investorům ochranu," uvádí Nabil Farhat, partner ve společnosti Al Fajr Securities, sídlící v Abu Dhabi. Tato situace podle něj přetrvá, dokud ceny ropy zůstanou nahoře.

Ceny akcií se vzpamatovávají z nejhoršího začátku roku od roku 2011. Cena ropy, největšího zdroje příjmů zemí v šestičlenné Radě pro spolupráci zemí v oblasti Perského zálivu (GCC), pomalu stoupají z dvanáctiletého minima. Financování výdajů dubajské ekonomiky sice přímo nezávisí na výnosech z ropy, ale turistický průmysl i obchod v Dubaji závisí na sousedních zemích, jejich příjmy pocházejí právě z ropy. Země GCC, mezi něž patří i Saúdská Arábie, vlastní asi 30 % prokázaných zásob ropy na celém světě.

V posledních třech měsících hodnota obchodovaných akcií rostla. Dvacetidenní pohyblivý průměrný obrat se od listopadu, kdy dosáhl 31-měsíčního minima ve výši 507 milionů dirhamů (138 milionů dolarů), téměř zdvojnásobil.

„Investoři jsou optimističtější díky nedávnému nárůstu cen ropy. Domnívají se, že nynější ceny již odrážejí většinu špatných zpráv,” uvádí Qaqish.

Aktiálně (09:58 SEČ) se DFMGI pohybuje +0,14 %.

Zdroj:Bloomberg, Redakce

Podobná témata
komodity, analýzy, investování, ekonomika, průmysl, ropa, spojené arabské emiráty, energetika, energie, akcie, finance, burzovní trhy a indexy, asie a austrálie, podnik a byznys

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Předpověď vývoje hodnoty indexu S&P 500 do konce roku 2016

Analytická předpověď vývoje hodnot indexu S&P 500 do konce roku 2016.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.