Nabízí dnes akcie a dluhopisy rozvojových trhů investiční příležitost desetiletí?

01.03.2016 10:22 | wa pe | Diskuze

Výzkumná a poradenská společnost Research Affiliates LLC nedávno možná překvapivě označila akcie a dluhopisy rozvojových trhů za „obchod desetiletí.“ Podívejte se společně s námi na důvody, proč smart money investoři ukládají své peníze tam, odkud ostatní utíkají.

Foto: Public Domain

 

Vzhledem k posledním těžkostem rozvojových trhů od Brazílie, přes Nigérii, až po jihovýchodní Asii by se podobné prohlášení mohlo zdát více než přehnané, ale faktem je, že celá řada hedge fondů a smart money institucí jako například Pacific Investment Management Co., investiční obr BlackRock Inc., Franklin Templeton či Goldman Sachs Asset Management začíná po třech hubených letech po nově vznikajících trzích opět pošilhávat.

Padající ceny komodit a klopýtání čínské ekonomiky si vybraly krutou daň na úvěrovém ratingu celé řady zemí, které tak za svůj přístup na kapitálové trhy jsou nuceny platit rekordně vysoké částky. Zatímco běžní investoři z rozvojových trhů za stavu zvýšeného rizika utíkají, jiní jako například už zmíněná Pacific Investment Management Co. (Pimco) v nich vidí „skvělou příležitost“ pro dlouhodobé investory, jak se nedávno vyjádřil vedoucí investiční manažer společnosti Christopher Brightman.

O tom že v případě Pimca rozhodně nejde jen o prázdná slova mluví i investiční portfolio dvou jeho fondů, Pimco All Asset Fund a Pimco All Asset Authority, které k 31. prosinci držely podle Brightmana 35 %, respektive 39 % všech aktiv právě původem z rozvojových trhů. Objemem spravovaných prostředku se přitom rozhodně nejedná o žádné trpaslíky, dohromady fondy podle údajů agentury Bloomberg spravují asi 29 miliard USD.

Důvodem náhlé obliby nově vznikajících trhů u smart money investorů zdá se nebude jejich současná nebo očekávaná výkonnost, ale spíše nízká cena. Navíc se počítá s tím, že propad cen komodit a zpomalení globální ekonomiky se již dostatečně promítlo do valuace rozvojových trhů na rozdíl od mnoha rozvinutých ekonomik.

Příslušný MSCI benchmark pro rozvojové trhy za poslední tři roky upsal asi 30 % a podle Shillerova P/E poměru klesla jejich valuace v lednu na hodnotu 10. Takto nízkou cenu jsme u akcií rozvojových trhů mohli zaznamenat pouze šestkrát za posledních dvacet pět let. Brightman dále poukazuje na fakt, že po takovýchto poklesech akcie v minulosti v průměru vystoupaly vzhůru o 188 % a to už jako obchod desetiletí zní rozhodně lépe.

 

Zdroj:bloomberg, redakce

Podobná témata
analýzy, dluhopisy, brazílie, jižní amerika, investování, ekonomika, emerging markets, blackrock, pimco, nigérie, akcie, burzovní trhy a indexy, asie a austrálie, rozvinuté země

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Frankfurtská burza ztrácí, společnosti Deutsche Börse a Linde představily výsledky

Evropské kapitálové trhy ztrácí a ani Frankfurt není výjimkou. V posledních dnech výrazně vzrostly výnosy světových dluhopisů, např. německý desetiletý bond se obchoduje s výnosem 0,185 %, nejvyšším od přelomu května a černa letošního roku.

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.Čti více
Ilustrační foto

Cena ropy Brent zpátky pod padesáti dolary, OPEC jedná s nečleny kartelu

Cena severomořské ropy Brent během dnešního obchodování sestoupila pod hranici 50 dolarů za barel.

Ilustrační foto

Německá inflace: ECB jásá, inflace v říjnu rostla více, než se čekalo, a ocitla se nejvýše za dva roky

Podle údajů harmonizovaných s výpočty Evropské unie se spotřebitelské ceny v říjnu ve srovnání se stejným měsícem loni zvýšily o 0,7 procenta, což byl nejvyšší údaj od října 2014. V září vzrostly o půl procenta.

Ilustrační foto

Americká ekonomika rostla ve třetím čtvrtletí nejrychleji za dva roky

Předběžné HDP q/q USA (Advance GDP q/q): Aktuální hodnota je 2,9 %. Analytici očekávali 2,5 %. Minulá hodnota byla 1,4 %. 

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.