Nastal čas připravit se na silnější českou korunu

11.10.2016 13:07 | Ne Ro | Diskuze

Lee Hardman, měnový analytik společnosti MUFG, naznačuje, že si česká koruna pravděpodobně získá větší pozornost trhu, jelikož se ČNB přibližuje k odstranění dobrovolného oslabení koruny stran jejího držení okolo hladiny 27 CZK/EUR.

Foto: W4T

Česká národní banka jasně naznačila, že plánuje udržet stávající hladinu do poloviny příštího roku a že ji nehodlá opustit dříve než ve 2. čtvrtletí roku 2017. ČNB před nedávnem přesvědčivě tvrdila, že opustí zmiňovanou hladinu podle plánu.

Nedávné signály týkající se politiky ČNB podporují aktualizovanou předpověď analytiků z jejich aktuálního měsíčního výhledu. V hlášení analytici poprvé prezentovali svou předpověď páru EUR/CZK na 3. čtvrtletí roku 2017, a to s hodnotou 26,250.

Předpověď analytiků počítá s tím, že Česká národní banka opustí stávající hladinu ve třetím čtvrtletí roku 2017.

Analytici věří, balance rizik jejich předpovědí je více nakloněna ve prospěch toho, že ČNB opustí stávající hladinu dříve, ve 2. čtvrtletí 2017, spíše než po 3. čtvrtletí 2017.

Analytici očekávají, že se ČNB dostane pod zvýšený tlak, aby obhájila hladinu v následujícím roce.

Zdroj:FXS

Podobná témata
čnb, ekonomika, česká koruna, eur/czk

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Méně zajímavá data slibují poklidné obchodování

První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky.

Roční korunový forward dále posiluje i přes prohlášení guvernéra Rusnoka, že kurzový závazek může trvat až do roku 2018

Spotové kurzy v regionu včera zůstaly víceméně beze změny, i přes mírné zklamání z polských čísel. Nejzajímavějším včerejším pohybem na středoevropských devizových trzích je posilování ročního forwardového kurzu domácí měny.Čti více

Obnovíme dodávky plynu na Ukrajinu, pokud dostaneme zaplaceno předem, prohlásil dnes Vladimir Putin

Rusko je připraveno kdykoli obnovit dodávky plynu Ukrajině, pokud Kyjev bude souhlasit s platbou předem. Na konferenci mezinárodního Valdajského diskusního klubu v jihoruském Soči to dnes prohlásil ruský prezident Vladimir Putin.

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Nigerijská vláda bude jednat s povstalci o ukončení útoků na ropnou infrastrukturu

Ukončit útoky povstalců na ropnou infrastrukturu bude cílem dalšího jednání, které začne 31. října mezi nigerijskou vládou a představiteli komunit a ozbrojenců z oblasti delty Nigeru.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.