Nedávný Prime Day je pro Amazon celosvětový úspěch. Investiční doporučení a cílová cena pro akcie AMZN

15.07.2016 | 14:49 | wa pe | Diskuze

Tržby z celosvětové jednodenní akce společnosti Amazon, Prime Day 2016 vzrostly o více jak 60 %. Jak se to projeví na investičním doporučení a cílové ceně pro akcie AMZN?

Foto: Simone Brunozzi

 

Během již druhého Prime Day získali prémioví Prime předplatitelé Amazonu exkluzivní přístup ke stovkám slev na bohatou paletu produktů. První Prime Day společnost uspořádala v minulém roce na oslavu 20 let od svého vzniku. Jen v USA samotných vzrostl prodej přístrojů během Prime Day v meziročním srovnání trojnásobně. Podle analytika R.J. Hottovy mohla událost vynést Amazonu na tržbách mezi 500–600 miliony USD.

Prime Day také očividně přitáhl k Amazonu celou řadu nových zákazníků, odhaduje se, že asi 1 milion z nich použil ke své objednávce vůbec poprvé mobilní aplikaci Amazon, což  by mělo společnosti dále pomoci ovládnout sektor mobilních produktů a služeb.

Dobré výsledky Amazonu motivovaly analytika Ronalda V. Joseyho z JMP Group blíže se věnovat akciím tohoto giganta internetového prodeje. Podle něj je úspěch nedávného Prime Day dobrým znamením pro nadcházející marketingové kampaně Amazon související s prázdninami a návratem žáků a studentů do škol.

Počet objednávek vzrostl během Prime Day celosvětově v meziročním srovnání o 60 %, zatímco v samotných USA to bylo o 50 %. Zajímavou informací je také oblíbenost aplikace Amazon na App Store, zatímco ještě 5. července zaujímala až 22. příčku, v souvislosti s Prime Day vystoupala až na 4. pozici. Ronald Josey udělil akciím AMZN investiční doporučení „outperform“ s cílovou cenou 775 USD za kus.

V tabulce níže se můžete seznámit s investičními doporučeními a cílovými cenami pro akcie Amazon také dalších analytických týmů.

Datum

Společnost

Akce

Doporučení

červen 2016

Maxim Group

zahájili pokrytí

Buy

červen 2016

KeyBanc

zachovávali doporučení

Overweight

červen 2016

William Blair

zahájili pokrytí

Outperform

 

Zdroj:BNZG, Redakce

Podobná témata
amazon, maloobchod, investiční doporučení

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie, které dnes přitahují pozornost investorů: Wells Fargo, Nokia, Pfizer, Harley-Davidson a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Amazon zvažuje rozjezd vlastní sítě kamenných prodejen se smíšeným zbožím. Které akcie budou ohroženy?

Projekt Como společnosti Amazon (AMZN -1,1 %) počítá s prodejem smíšeného zboží z vlastních kamenných prodejen.

Nejzajímavější akcie pro dnešní den, Twitter, Amazon, Wal-Mart, Deutsche Bank a další

Které akcie budou dnes na trzích v USA přitahovat investice a od kterých dát raději ruce pryč?Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.