Nejdůležitější okamžiky příštího týdne na kapitálových trzích

24.04.2016 | 07:50 | fa ra | Diskuze

Investoři budou v příštím týdnu sledovat středeční zasedání Fedu a výsledkovou sezónu. Fed by měl pokračovat ve svých holubičích komentářích. Respektive se žádná akce neočekává a zmínka o potenciálním zvyšování sazeb by se rovněž neměla objevit. Výsledková sezóna v USA by měla pokračovat jedním ze svých nejaktivnějších týdnů.

Foto: Public Domain

Nesmíme vynechat sledování cen ropy, která i přes negativní fundament a nepříznivé zprávy pokračuje v růstu, což podporuje celý trh. Pokud se ropa udrží na současných úrovních i v příštím týdnu pak by měl Fed rovněž pomoci v pokračování kladného trendu na rizikových aktivech.

Z domácích informací budeme sledovat výsledkovou sezónu. V úterý zveřejní výsledky O2 CR, kde očekáváme růst čistého zisku o 10,7 % na 1,2 mld. Kč. Nicméně neočekáváme, že samotná čísla budou pro trh impulzem. Z krátkodobého hlediska se investoři zaměří na potenciální IPO na BCPP, které mohou přinést jistý prodejní tlak i na O2 CR.

Ve středu zveřejní výsledky CME. Čekáme pokračující růstový trend v lokálních měnách. Důležitější než samotná čísla bude očekávané zveřejnění celoročního cíle. Naše projekce na celoroční EBITDA je 140 mil. USD (+14 % r/r).

Z makroekonomického výhledu se pro příští týden v USA zaměříme na úterní objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. 1,9 po -3,0 % m/m) a spotřebitelskou důvěru (oček. 95,6 po 96,2 bodech m/m), ve středu zmiňované zasedání FOMC a čtvrteční HDP za 1Q16 (oček. +0,7 po +1,4 % q/q). V Německu se zaměříme na pondělní indexy IFO, kde se očekává mírné zlepšení a páteční maloobchodní tržby (oček. +0,3 po -0,3 % m/m).

Zdroj:J&T

Podobná témata
cetv, fed, ifo, úrokové sazby, o2 czech republic, pražská burza, ropa

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.

Photon Energy vstoupil na pražskou burzu

Výrobce solárních panelů Photon Energy vstoupil na pražskou burzu a obchodování by mělo začít v pondělí 17. října. Akcie budou obchodované na trhu Free Market, přičemž v současné době akcie lze obchodovat na i varšavské burze.Čti více

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Roční korunový forward dále posiluje i přes prohlášení guvernéra Rusnoka, že kurzový závazek může trvat až do roku 2018

Spotové kurzy v regionu včera zůstaly víceméně beze změny, i přes mírné zklamání z polských čísel. Nejzajímavějším včerejším pohybem na středoevropských devizových trzích je posilování ročního forwardového kurzu domácí měny.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.