Nejdůležitější okamžiky příštího týdne na kapitálových trzích

13.03.2016 | 07:30 | fa ra | Diskuze

Po ECB budou příští týden investoři sledovat především zasedání Fedu (středa). U Fedu se neočekává přímo akce, ale důležitou informací bude nový ekonomický výhled a komentář Yellenové k budoucnosti monetární politiky. Trh čeká neutrální vyznění a zopakování dřívější rétoriky. Celkově by se tedy mělo jednat o mírně pozitivní vývoj s podporou měnového uvolnění od ECB z uplynulého týdne.

Foto: Public Domain

Na domácím trhu bude pokračovat výsledková sezóna. V úterý zveřejní svá čísla ČEZ. Očekáváme splnění celoročních cílů a tedy neutrální vyznění. EBITDA by měla poklesnout o 8,3 % r/r na 16,4 mld. Kč za 4Q15. Dividenda by neměla být zmíněna. Naše očekávání je i tak stále 40 Kč/akcii (10,4% hrubý div. výnos).

Kofola zveřejní svá celoroční čísla ve středu po zavření trhu. Očekáváme 6% růst na čistém zisku na 353 mil. Kč za rok 2015 (vůči pro-forma hodnotám). V návaznosti na čistý zisk a 30% výplatní poměr bychom pak očekávali návrh hrubé dividendy ve výši 4,75 Kč/akcii (oček. 1% hrubý div. výnos). Neočekáváme výraznější tržní reakci.

V pátek pak představí svá data Pegas Nonwovens. Očekáváme, že společnost dosáhne provozního zisku EBITDA ve výši 14,1 mil. EUR (+7,6 % r/r) a čistého zisku 7,4 mil. EUR (-2,5 % r/r). Současně očekáváme návrh hrubé dividendy ve výši 1,2 EUR (4,5% hrubý div. výnos). Při splnění našich projekcí neočekáváme výraznější tržní pohyb.

K pátečnímu obchodnímu závěru dojde k přehodnocení indexů CECE. Z toho by mohl těžit Unipetrol, který bude nově do těchto indexů zařazen. Dále by mělo dojít k navýšení celé ČR a nejvíce by měly těžit CEZ a Erste Group.

Z makroekonomického výhledu pro příští týden se v Číně již o víkendu zaměříme na sobotní údaje o průmyslové produkci (oček. +5,6 po +6,1 % r/r). V USA se zaměříme na úterní maloobchodní tržby (oček. -0,1 po +0,2 % m/m), středeční průmyslovou produkci (oček. -0,2 po +0,9 m/m) a páteční index spotřebitelského sentimentu Michigan (oček. 92,2 po 91,7 bodech).

Zdroj:J&T

Podobná témata
fed, hospodářské výsledky, kofola, pegas nonwovens, úrokové sazby, janet yellen, akcie, čez

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Čínské firmy mají zájem podílet se na dostavbě Jaderné elektrárny Dukovany

Novinářům to po dnešní poradě ekonomických ministrů se zástupci odborů a zaměstnavatelů řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Podle HN žádají, aby nebylo výběrové řízeníČti více

Těžba lithia na Cínovci může začít, společnost Karla Janečka dostala povolení

Společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ miliardáře Karla Janečka, dostala od báňského úřadu poslední povolení k těžbě lithia z odkaliště v krušnohorském Cínovci. Separace lithných slíd by mohla začít za dva až tři roky.

Zaměřeno na: Podnikatelská důvěra v Německu na mnohaletých maximech

Jaké jsou důvody zveřejněných výsledků insitutu Ifo?

Cena ropy klesá, protože Irák nechce omezit těžbu

Cena ropy v pondělí klesla poté, co Írán oznámil, že požaduje výjimku z omezení těžby, na které se dohodly země vyvážející ropu OPEC. Poté cena našla podporu z růstu akcií a z údajů o počtu zásob r ropném terminálu Cushing v Oklahomě.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.