Nejdůležitější okamžiky příštího týdne na kapitálových trzích

27.03.2016 07:55 | fa ra | Diskuze

Příští obchodní týden bude opětovně pro většinu trhů zkrácený z důvodu pondělního státního svátku. Nicméně USA bude například otevřeno. Ani pro příští týden neočekáváme výraznější kurzotvorné informace, kromě makroekonomických dat. Ta vyvrcholí především páteční měsíční zaměstnaností v USA. Trh bude dle našeho názoru nadále sledovat vývoj na ropě. Celkově očekáváme spíše klidnější obchodování s neutrálním vyzněním.

Foto: Public Domain

Na domácím trhu končí výsledková sezóna. V úterý zveřejní své výsledky Philip Morris ČR. Projektujeme solidní čísla s odhadovaným čistým nekonsolidovaným ziskem 2,6 mld. Kč (+15,4 % r/r). Což by se mělo transferovat do hrubé dividendy 952 Kč/akcii (7,3% hrubý div. výnos). Pokud se naše projekce naplní, tak neočekáváme výraznější reakci trhu, protože odhadujeme, že trh již solidní výsledky zaceňuje.

V průběhu týdne bude v ČR státní návštěva z Číny. U této příležitosti se spekuluje nad možnými akvizičními cíli. Tuto událost budeme sledovat s potenciálním přelivem i do veřejně obchodovaných společností.

Z makroekonomického výhledu pro příští týden se v USA se zaměříme na úterní spotřebitelskou důvěru (oček. 94 po 92,2 bodech) a páteční měsíční data z trhu práce (oček. +202 po 242 tis. nových pracovních místech m/m). V pátek bude ještě zveřejněno ISM průmyslu (oček. 50,4 po 49,5 bodu).

Zdroj:J&T

Podobná témata
nezaměstnanost, nová pracovní místa, philip morris čr

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Na co se zaměří investoři v příštím týdnu: Nezaměstnanost v USA, čínské PMI

V příštím týdnu se investoři zaměří především na páteční data z amerického trhu práce. Ta by měla dále zvýšit spekulace ohledně budoucí monetární politiky Fedu.

PMČR: Výsledky za 1H16 celkově bez výrazného překvapení

Philip Morris ČR zveřejnil výsledky za 1H16, které byly celkově bez výrazného překvapení.Čti více
Ilustrační foto

Evropská komise se rozhodla umožnit ruské společnosti Gazprom větší využívání plynovodu OPAL v Německu

Firma tak bude moci dodávat do Evropy více plynu a vyhnout se trase přes Ukrajinu, napsala agentura Reuters.

Ilustrační foto

Cena ropy Brent zpátky pod padesáti dolary, OPEC jedná s nečleny kartelu

Cena severomořské ropy Brent během dnešního obchodování sestoupila pod hranici 50 dolarů za barel.

Ilustrační foto

Německá inflace: ECB jásá, inflace v říjnu rostla více, než se čekalo, a ocitla se nejvýše za dva roky

Podle údajů harmonizovaných s výpočty Evropské unie se spotřebitelské ceny v říjnu ve srovnání se stejným měsícem loni zvýšily o 0,7 procenta, což byl nejvyšší údaj od října 2014. V září vzrostly o půl procenta.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.