Nejdůležitější okamžiky tohoto týdne na kapitálových trzích

23.04.2016 07:30 | fa ra | Diskuze

Ropa i po neúspěchu jednání v Dauhá následovaném mírnou pondělní korekcí pokračuje v růstovém trendu směrem k 45 USD/bbl (WTI). ECB dle očekávání zveřejnila některé podrobnosti ke svému navýšení měnového uvolnění.

Foto: Web4Trader

Zveřejněné podmínky byly pro trh pozitivní informací směrem k evropským aktivům. Výsledková sezóna zatím překonává snížené odhady, ale meziročně se jedná o slabší výsledky.

Celkově díky ropě, ECB a očekávání na holubičí Fed pokračovaly trhy v růstovém trendu. Domácí index PX zakončil týden na 920 bodech, což představovalo růst o 1,4 % t/t.

Z domácích informací jsme sledovali zahájení výsledkové sezóny. Unipetrol ve čtvrtek zveřejnil výsledky pod konsensem trhu (EBITDA 559 vs. oček. trhu 615 mil. Kč). Současně se však jedná o sled čísel výrazně ovlivněn mimořádnými položkami (především loňskou havárií v Chemparku). Bez těchto vlivů by se opětovně jednalo o velmi solidní výsledky. Management prozatím informace k potenciálnímu rozdělení zisku neuvedl. Trh si tak bude muset počkat na pozvánku na valnou hromadu, která bude zveřejněna pravděpodobně někdy v květnu. Titul zakončil týden na 184 Kč (+0,1 % t/t).

Páteční tisk přinesl informaci o tom, že O2 CR podepsalo vzájemnou spolupráci s China Telecom. Vzájemné memorandum se týká dat, roamingu i spolupráce na úrovni zakázek pro veřejný sektor. O2 CR tak může profitovat z přílivu čínských turistů i manažerů a současně využít svého rozvoje v IT segmentu a potenciálně navázaných veřejných zakázkách. Zcela spekulativně se může rovněž jednat o budoucí větší provázání obou operátorů. Ale to vnímáme prozatím velmi vzdáleně. O2 CR zakončilo týden na 247,8 Kč (-0,9 % t/t).

Kromě PMČR (-6,3 % na 12232 Kč) a O2 CR (-0,9 % na 247,8 Kč), které se obchodovaly bez nároku na dividendy, byly nejvíce klesající akcie společnosti Pivovary Lobkowicz (-1,4 % na 205 Kč). Na titulu se neobjevily žádné kurzotvorné informace. Jednalo se spíše o technický pohyb, protože na titulu je nabídka ze strany majoritního vlastníka na výkup minorit za 208 Kč/akcii, která platí až do konce května. Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byl opětovně Stock Spirits (+4,3 %; 55,4 Kč). Již v předminulém týdnu společnost překvapivě zveřejnila předběžné výsledky, které byly výrazně pozitivní včetně otočení trendu v Polsku v 1Q16. Navíc trh kladně oceňuje aktivitu některých významných minoritních akcionářů, kteří jsou nespokojeni s dosavadním řízením společnosti.

Zdroj:J&T

Podobná témata
ecb, unipetrol, o2 czech republic, index px, pražská burza, cena ropy, philip morris čr

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články

Výhled na příští týden v kostce: V pondělí začne vyhodnocování víkendového referenda v Itálii

Příští týden začne ihned v pondělí vyhodnocováním víkendového referenda v Itálii. Jen připomínáme, že Italové budou v referendu schvalovat současnou vládní politiku.

Ilustrační foto

O2 se zlobí: Dlouholetý předražený monopol jí vyfoukla konkurence s výrazně nižší cenou

Telekomunikační firma O2 podala k ÚOHS podnět kvůli prošetření veřejné zakázky na volání vězňů. O2 nabízelo dosud své služby za 15 koruna za minutu, konkurence nabídla necelé dvě koruny. Ztráta lukrativního korýtka tak firmu značně rozlítila. 

Ilustrační foto

Příští týden na akciových trzích: Změna v indexu MSCI, makroekonomické události v USA, víkendové referendum v Itálii

Příští týden bude dle názoru analytiků J&T rušno do středy, kdy končí listopad a dojde k rebalancování některých indexů (např. MSCI).Čti více

Ruský stát prodal čtvrtinový podíl ve své největší ropné společnosti Kataru a Glencore

Zhruba pětinový podíl v ruské státní ropné společnosti Rosněfť koupily společně švýcarský obchodník s komoditami Glencore a katarský státní investiční fond. Moskva za 19,5 procenta akcií Rosněfti získá 10,5 miliardy dolarů (264 miliard Kč), sdělil dnes Kreml.

Dolar zaznamenává solidní zisky, zatímco libra padá

Po italském referendu, se forexový trh zaměří na měnově politická oznámení tohoto týdne. Dnes se pozornost přesouvá na měnově politické rozhodnutí Bank of Canada a jeho dopad na kanadský dolar.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.