Nejdůležitější události, které v závěru roku rozhýbou světové trhy

05.10.2016 11:01 | wa pe | Diskuze

Podle analytiků JPMorgan by se investoři měli připravit na zajímavý závěr roku. Zaměřují se zejména na tyto faktory:

Foto: Federalreserve

Úrokové sazby FEDu, výsledková sezóna a v neposlední řadě prezidentské volby v USA, to vše má více než dostatečný potenciál rozhýbat trhy. 

Pokud se potvrdí odhady agentury FactSet, bude blížící se výsledková sezóna šestou v řadě, kdy největší společnosti vykáží pokles zisků. 

V listopadu zamíří Američané k urnám, kde zvolí 45. prezidenta USA. Pro mnohé politické komentátory jsou nynější volby těmi nejkontroverznějšími v moderní historii země a budou mít dalekosáhlé důsledky pro její další směřování nejen v hospodářské oblasti. O přízeň Američanů u volebních uren se uchází demokratická kandidátka Hillary Clintonová a její republikánský sok, podnikatel a mediální hvězda, Donald Trump.   

Konečně posledním faktorem, se kterým je třeba pro závěr roku počítat, je prosincové zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC), na kterém se očekává, že padne rozhodnutí zvýšit úrokové sazby podruhé od prosince minulého roku.

Zdroj: JP Morgan

Zdroj:bi, redakce

Podobná témata
politika, fed, hospodářské výsledky, ekonomika usa, úrokové sazby, americký prezident, hillary clinton, donald trump

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.