Nejdůležitější události příštího týdne: Setkání centrálních bankéřů, hospodářské výsledky Pegas, VIG a Fortuna

21.08.2016 | 08:54 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu se investoři zaměří na tradiční výroční setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole. V minulosti na tomto symposiu docházelo ke zveřejnění zajímavých informací.

Foto: Federalreserve

Aktuálně nečekáme významné informace, ale rozhodně se bude jednat o jeden z mála potenciálních tržních faktorů pro příští týden. Pro příští týden očekáváme obchodování bez jasného směru za nízkých objemů.

Z domácích informací se nadále zaměříme na výsledkovou sezónu. V úterý zveřejní podrobné výsledky pojišťovna VIG. Očekáváme čistý zisk 75 mil. EUR (-20 % r/r). Již před časem společnost oznámila provozní zisk za 2Q16 a tak se nedomníváme, že výsledky přinesou výrazné vzrušení.

Ve čtvrtek zveřejni čísla za 2Q i Pegas a Fortuna. U Pegasu očekáváme provozní zisk 11,5 mil. EUR (+28,1 % r/r). Důvodem je již růst na tržbách (+8,1 % r/r). Očekáváme potvrzení celoročního cíle. Ani v tomto případě nečekáme výraznou reakci trhu na zveřejněná čísla.

U Fortuny předpokládáme 9% růst provozního zisku EBITDA na 9,8 mil. EUR za 1H16. Důvodem meziročního růstu je však velmi slabé 2Q15. Celkově čekáme potvrzení cíle pro rok 2016 (pokles EBITDA o 10-15 % r/r). Vzhledem k tomu, že společnost zrušila dividendu na následující 3 roky, tak samotná výkonnost společnosti není pro trh až tak zajímavá.

Z makroekonomického výhledu se v USA zaměříme na čtvrteční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. +3,5 po -3,9 % m/m), páteční druhý odhad HDP za 2Q16 (oček. +1,1 z +1,2 % q/q) a index spotřebitelského sentimentu univerzity Michigan (oček. 90,6 po 90,4 bodech). V průběhu týdne budou zveřejněny i data z trhu nemovitostí (prodeje nových a stávajících domů, nové hypotéky a cenový index). V Německu se zaměříme na čtvrteční indexy IFO, které by měly vykázat drobný pokles.

Zdroj:J&T

Podobná témata
hospodářské výsledky, vienna insurance group, pegas nonwovens, fortuna, centrální banky

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Výsledky mateřské společnosti Unipetrolu, PKN Orlen překonaly očekávání

Zisk největší polské ropné společnosti PKN Orlen vzrostl ve třetím čtvrtletí o 92 procent a překonal očekávání.

Jak dopadnou čtvrteční hospodářské výsledky Unipetrolu?

Analytici už tuší, jaká čísla zveřejní Unipetrol ve čtvrtek za třetí čtvrtletí tohoto roku.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.