Nejdůležitější události příštího týdne: Setkání centrálních bankéřů, hospodářské výsledky Pegas, VIG a Fortuna

21.08.2016 08:54 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu se investoři zaměří na tradiční výroční setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole. V minulosti na tomto symposiu docházelo ke zveřejnění zajímavých informací.

Foto: Federalreserve

Aktuálně nečekáme významné informace, ale rozhodně se bude jednat o jeden z mála potenciálních tržních faktorů pro příští týden. Pro příští týden očekáváme obchodování bez jasného směru za nízkých objemů.

Z domácích informací se nadále zaměříme na výsledkovou sezónu. V úterý zveřejní podrobné výsledky pojišťovna VIG. Očekáváme čistý zisk 75 mil. EUR (-20 % r/r). Již před časem společnost oznámila provozní zisk za 2Q16 a tak se nedomníváme, že výsledky přinesou výrazné vzrušení.

Ve čtvrtek zveřejni čísla za 2Q i Pegas a Fortuna. U Pegasu očekáváme provozní zisk 11,5 mil. EUR (+28,1 % r/r). Důvodem je již růst na tržbách (+8,1 % r/r). Očekáváme potvrzení celoročního cíle. Ani v tomto případě nečekáme výraznou reakci trhu na zveřejněná čísla.

U Fortuny předpokládáme 9% růst provozního zisku EBITDA na 9,8 mil. EUR za 1H16. Důvodem meziročního růstu je však velmi slabé 2Q15. Celkově čekáme potvrzení cíle pro rok 2016 (pokles EBITDA o 10-15 % r/r). Vzhledem k tomu, že společnost zrušila dividendu na následující 3 roky, tak samotná výkonnost společnosti není pro trh až tak zajímavá.

Z makroekonomického výhledu se v USA zaměříme na čtvrteční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. +3,5 po -3,9 % m/m), páteční druhý odhad HDP za 2Q16 (oček. +1,1 z +1,2 % q/q) a index spotřebitelského sentimentu univerzity Michigan (oček. 90,6 po 90,4 bodech). V průběhu týdne budou zveřejněny i data z trhu nemovitostí (prodeje nových a stávajících domů, nové hypotéky a cenový index). V Německu se zaměříme na čtvrteční indexy IFO, které by měly vykázat drobný pokles.

Zdroj:J&T

Podobná témata
hospodářské výsledky, vienna insurance group, pegas nonwovens, fortuna, centrální banky

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více

Dnešní zasedání ECB mělo za následek oslabení eura

Evropská měna smazala počáteční zisky a k americkému dolaru klesá o více než jedno procento.

Cena ropy dnes zamířila vzhůru. Pozornost investorů se opět zaměřuje na OPEC

Ceny ropy na světových trzích dnes po dvou dnech sestupu ze 17měsíčních maxim mírně oživily.

Do skandálu s manipulací s cenou stříbra mohou být zapojeny další banky

Osm měsíců poté, co Deutsche Bank (NYSE:DB) urovnala žalobu obviňující jí z manipulací s cenou drahých kovů, oznámili žalobci, že banka v rámci dohody o narovnání poskytla další dokumenty.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.