Nejdůležitější události tohoto týdne: Výsledková sezóna v USA a ČR

13.08.2016 | 07:21 | fa ra | Diskuze

Máme za sebou velice klidný týden. Důvodem bylo minimum kurzotvorných faktorů. Investoři sledovali pravidelná makroekonomická data a končící výsledkovou sezónu.

Foto: Web4Trader

Bez větších impulzů americké trhy pokračovaly na svá nová historická maxima podpořeny pozitivními makrodaty z předminulého týdne. Domácí index PX korigoval přechozí propad a v minulém týdnu přidal 1,7 % t/t na 864 bodů.

Z domácích informací jsme sledovali pokračující výsledkovou sezónu. ČEZ v úterý zveřejnil horší než očekávané výsledky a navíc snížil svůj celoroční výhled. Provozní zisk EBITDA za 2Q16 dosáhl 13,1 (-20,4 % r/r) vs. oček. 14,6 mld. Kč. Roční výhled na EBITDA byl snížen na 58 vs. předešlých 60 mld. Kč. Titul zakončil týden na 440,5 Kč (-2,7 % t/t).

Ve středu zveřejnil svá čísla Stock Spirits. V prvním pololetí provozní zisk dosáhl 12,5 mil. EUR (+140 % r/r). Bohužel odhad trhu nebyl k dispozici. Na první pohled vše vypadá dobře, ale když se provede srovnání samotného 2Q16, tak čísla již nevypadají tak přesvědčivě. Tržby v 2Q klesaly o 7 % r/r (za 1H16 pak +7 % r/r). Titul zakončil páteční seanci na 51,9 Kč (-2,1 % t/t).

Ve středu zveřejnila výsledky Moneta. Ta překvapila velice pozitivními informacemi. Čistý zisk za 2Q16 dosáhl 1,2 (+ 1% r/r) vs. očekávání trhu kolem jedné miliardy. Navíc trendy jsou rovněž pozitivní (snižování nákladů). Moneta zakončila pátek na 75,7 Kč (+3,7 % t/t).

Nejvíce klesající akcií týdne byl ČEZ (-2,7 % na 440,5 Kč). Titul zveřejnil výsledky, které zaostaly za očekáváním. Navíc snížil výhled na celý rok. Negativní reakce investorů pak byla logickým jednáním. Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byl O2 CR (+4,3 % na 235 Kč). V týdnu bylo zveřejněno několik drobných zpráv, které dle našeho názoru však měly neutrální vliv na obchodování. Trh lehce zmírňuje svůj názor na potenciální SPO v návaznosti na listopadové rebalancování indexů MSCI. Naším názorem stále zůstává potenciál tohoto scénáře vzhledem k možnosti nahrazení Monetou ve zmíněných indexech.

Zdroj:J&T

Podobná témata
pražská burza, čez, moneta money bank

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Společnost Sonnen, ve které vlastní podíl ČEZ, plánuje vstup na burzu

Podle denního tisku plánuje společnost Sonnen, ve které vlastní podíl ČEZ, vstup na burzu. Sonnen vyrábí baterie na skladování elektřiny. ČEZ v ní koupil podíl v létě 2015 za nižší stovky milionů. Nečekáme vliv na obchodování s akciemi ČEZu.

Photon Energy vstoupil na pražskou burzu

Výrobce solárních panelů Photon Energy vstoupil na pražskou burzu a obchodování by mělo začít v pondělí 17. října. Akcie budou obchodované na trhu Free Market, přičemž v současné době akcie lze obchodovat na i varšavské burze.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.