Nejdůležitější události tohoto týdne: Výsledková sezóna v USA a ČR

13.08.2016 07:21 | fa ra | Diskuze

Máme za sebou velice klidný týden. Důvodem bylo minimum kurzotvorných faktorů. Investoři sledovali pravidelná makroekonomická data a končící výsledkovou sezónu.

Foto: Web4Trader

Bez větších impulzů americké trhy pokračovaly na svá nová historická maxima podpořeny pozitivními makrodaty z předminulého týdne. Domácí index PX korigoval přechozí propad a v minulém týdnu přidal 1,7 % t/t na 864 bodů.

Z domácích informací jsme sledovali pokračující výsledkovou sezónu. ČEZ v úterý zveřejnil horší než očekávané výsledky a navíc snížil svůj celoroční výhled. Provozní zisk EBITDA za 2Q16 dosáhl 13,1 (-20,4 % r/r) vs. oček. 14,6 mld. Kč. Roční výhled na EBITDA byl snížen na 58 vs. předešlých 60 mld. Kč. Titul zakončil týden na 440,5 Kč (-2,7 % t/t).

Ve středu zveřejnil svá čísla Stock Spirits. V prvním pololetí provozní zisk dosáhl 12,5 mil. EUR (+140 % r/r). Bohužel odhad trhu nebyl k dispozici. Na první pohled vše vypadá dobře, ale když se provede srovnání samotného 2Q16, tak čísla již nevypadají tak přesvědčivě. Tržby v 2Q klesaly o 7 % r/r (za 1H16 pak +7 % r/r). Titul zakončil páteční seanci na 51,9 Kč (-2,1 % t/t).

Ve středu zveřejnila výsledky Moneta. Ta překvapila velice pozitivními informacemi. Čistý zisk za 2Q16 dosáhl 1,2 (+ 1% r/r) vs. očekávání trhu kolem jedné miliardy. Navíc trendy jsou rovněž pozitivní (snižování nákladů). Moneta zakončila pátek na 75,7 Kč (+3,7 % t/t).

Nejvíce klesající akcií týdne byl ČEZ (-2,7 % na 440,5 Kč). Titul zveřejnil výsledky, které zaostaly za očekáváním. Navíc snížil výhled na celý rok. Negativní reakce investorů pak byla logickým jednáním. Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byl O2 CR (+4,3 % na 235 Kč). V týdnu bylo zveřejněno několik drobných zpráv, které dle našeho názoru však měly neutrální vliv na obchodování. Trh lehce zmírňuje svůj názor na potenciální SPO v návaznosti na listopadové rebalancování indexů MSCI. Naším názorem stále zůstává potenciál tohoto scénáře vzhledem k možnosti nahrazení Monetou ve zmíněných indexech.

Zdroj:J&T

Podobná témata
pražská burza, čez, moneta money bank

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrační foto

Energetická skupina ČEZ bude do roku 2019 dodávat elektřinu České poště

Dceřiná společnost ČEZ Prodej, která instituci dodává elektřinu od roku 2008, zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku elektřiny pro poštu v letech 2017 až 2019.

ČEZ prodal Slovnaftu podíl v teplárně zásobující bratislavskou rafinerii

Energetická skupina ČEZ včera oznámila, že prodala Slovnaftu svůj podíl ve společnosti CM European Power Slovakia. Část vlastnila skrze CM European Power International, společný podnik s maďarským MOLem.

Ilustrační foto

Příští týden na akciových trzích: Změna v indexu MSCI, makroekonomické události v USA, víkendové referendum v Itálii

Příští týden bude dle názoru analytiků J&T rušno do středy, kdy končí listopad a dojde k rebalancování některých indexů (např. MSCI).Čti více

Do skandálu s manipulací s cenou stříbra mohou být zapojeny další banky

Osm měsíců poté, co Deutsche Bank (NYSE:DB) urovnala žalobu obviňující jí z manipulací s cenou drahých kovů, oznámili žalobci, že banka v rámci dohody o narovnání poskytla další dokumenty.

Ilustrační foto

Co lze očekávat od dnešní ECB?

Evropská centrální banka (ECB) na dnešním zasedání svých guvernérů zřejmě dál prodlouží nákupy dluhopisů, jimiž podporuje hospodářský růst a snaží se v eurozóně podpořit inflaci. Doposud platilo, že ECB s nákupy skončí v březnu příštího roku.

Ruský stát prodal čtvrtinový podíl ve své největší ropné společnosti Kataru a Glencore

Zhruba pětinový podíl v ruské státní ropné společnosti Rosněfť koupily společně švýcarský obchodník s komoditami Glencore a katarský státní investiční fond. Moskva za 19,5 procenta akcií Rosněfti získá 10,5 miliardy dolarů (264 miliard Kč), sdělil dnes Kreml.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.