Nejdůležitější události uplynulého týdne v kostce

30.07.2016 | 10:07 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Středeční zasedání Fedu přineslo lehce jestřábí komentář především kvůli mírně zlepšenému výhledu na vývoj americké ekonomiky, ale to bylo pro trhy nedostatečné.

Foto: w4t

Výhled trhu na zvyšování sazeb se po zmíněném zasedání naopak snížil. Důvodem může být skutečnost, že Fed nebyl dostatečně přesvědčivý ve své rétorice a nezmínil hlasování o sazbách pro příští setkání. Výsledková sezóna v USA má za sebou s uplynulým týdnem již dvě třetiny a celkový pohled se tak pravděpodobně již moc nezmění. Můžeme říci, že 2Q16 poměrně významně překvapilo očekávání trhu a jistým nedostatkem je stále klesající čistý zisk (prozatím -2,0 % r/r). Index PX se přidal k negativnímu vývoji v regionu a odepsal 1,1 % t/t na 882 bodů.

Z domácích informací jsme sledovali pokračující výsledkovou sezónu. V úterý zveřejnilo výsledky CETV, které pozitivně překvapilo. Provozní zisk EBITDA dosáhl na 53,6 (+14,6 % r/r) vs. oček. 51,1 mil. USD. Důvodem byl především lepší výsledek v Rumunsku. Současně management potvrdil výhled na rok 2016. Titul zakončil páteční seanci na 56,2 (+2,9 % t/t).

Ve čtvrtek zveřejnila výsledky O2 CR. Ty rovněž překonaly odhady s EBITDA na úrovni 2,55 (+4,2 % r/r %) vs. oček. 2,39 mld. Kč. Důvodem pro lepší čísla byla větší než očekávaná úspora nákladů přes všechny položky kromě osobních nákladů. Titul zakončil týden na 235,8 Kč (-1,6 % t/t)

Kofola oznámila ukončení výroby v jednom ze tří polských závodů, výrobu má v plánu koncentrovat ve zbylých dvou. Situace pro Kofolu není na polském trhu dlouhodobě příznivá, prohrává s konkurencí boj o tržní podíl a zaznamenává klesající tržby (rok 2015 -10 % r/r). Restrukturalizační snahy jsou tak dobrou zprávou. Kofola zakončila týden na 432 Kč (-1,6 % t/t).

Nejvíce klesající akcií týdne byla Moneta (-3,8 % na 74,6 Kč). Na titulu nebyla žádná kurzotvorná informace. V případě evropského bankovního sektoru byli investoři obezřetní směrem k očekávané páteční zprávě o výsledcích zátěžových testů EBA. Trh se obává, že testy poukáží na problémy italského a německého bankovního sektoru. Naopak nejvíce rostoucí akcie byly akcie CETV (+2,9 % na 56,2 Kč). CETV v týdnu zveřejnilo lepší než očekávané výsledky. Nás překvapil především výrazně lepší výsledek v Rumunsku.

Zdroj:Atlantik

Podobná témata
cetv, fed, co2, kofola, pražská burza, moneta money bank

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.

Photon Energy vstoupil na pražskou burzu

Výrobce solárních panelů Photon Energy vstoupil na pražskou burzu a obchodování by mělo začít v pondělí 17. října. Akcie budou obchodované na trhu Free Market, přičemž v současné době akcie lze obchodovat na i varšavské burze.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.