Největší světová lodní společnost Maersk investuje do přepravních cest

01.04.2016 | 09:07 | Miloš Kotek | Diskuze

Největší světová lodní společnost využívá nízkých cen k budování svých přepravních základen.

Foto: kees torn

 

Společnost A.P. Moeller-Maersk A/S oznámila ve čtvrtek svoje převzetí APM Terminals v Marockém přístavu, které bude stát 859 miliónů USD. Následuje tak další nákup po převzetí španělského rivala za 1 miliardu USD a nákup za další miliardu v Mexiku.

„Světový obchod je momentálně v útlumu, ale společnost Maersk posiluje a provádí strategické dlouhodobé nákupy i při nízkých přepravních cenách, které představují výzvu pro všechny lodní společnosti,“ prohlásil Kim Fejfer výkonný ředitel společnosti APM Terminals. Společnost má pronajaté přístavní kapacity na 30 let, dodal.

Maersk provádí akvizice, i když situace v lodní přepravě připomíná to, co se v námořnictví nazývá „dokonalá bouře“. Strmě klesající přepravní ceny a nízké ceny ropy omezují průzkum těžebních oblastí a budování nových vrtů. Společnost v únoru publikovala snížení zisku o 84 % a odpis ropných zásob za 2,6 miliardy USD.

 

Graf: Baltic Dry Index

Zdroj: investmenttools.com


Nicméně, společnost v minulém roce vygenerovala 8 miliard volné hotovosti a generální ředitel společnosti Nils Smedegaard Andersen vyjádřil zájem o nákupy, pokud se vyskytne nějaká vhodná příležitost.

Generální ředitel ropné divize společnosti, Claus Hemmingsen chce také využít finanční zázemí společnosti a v případě, že se podaří najít levné příležitosti, je připraven nakupovat i v současném tržním prostředí.

Terminál v Tangieru bude mít Maersk Line jako svého největšího zákazníka. Kromě toho přístav v Mexiku za 900 miliónů dolarů je těsně před otevřením. Rok 2016 bude velmi rušný.

Zdroj:Bloomberg, Redakce

Podobná témata
akcie, maersk, baltic dry index

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.