Největší světová lodní společnost Maersk investuje do přepravních cest

01.04.2016 09:07 | Miloš Kotek | Diskuze

Největší světová lodní společnost využívá nízkých cen k budování svých přepravních základen.

Foto: kees torn

 

Společnost A.P. Moeller-Maersk A/S oznámila ve čtvrtek svoje převzetí APM Terminals v Marockém přístavu, které bude stát 859 miliónů USD. Následuje tak další nákup po převzetí španělského rivala za 1 miliardu USD a nákup za další miliardu v Mexiku.

„Světový obchod je momentálně v útlumu, ale společnost Maersk posiluje a provádí strategické dlouhodobé nákupy i při nízkých přepravních cenách, které představují výzvu pro všechny lodní společnosti,“ prohlásil Kim Fejfer výkonný ředitel společnosti APM Terminals. Společnost má pronajaté přístavní kapacity na 30 let, dodal.

Maersk provádí akvizice, i když situace v lodní přepravě připomíná to, co se v námořnictví nazývá „dokonalá bouře“. Strmě klesající přepravní ceny a nízké ceny ropy omezují průzkum těžebních oblastí a budování nových vrtů. Společnost v únoru publikovala snížení zisku o 84 % a odpis ropných zásob za 2,6 miliardy USD.

 

Graf: Baltic Dry Index

Zdroj: investmenttools.com


Nicméně, společnost v minulém roce vygenerovala 8 miliard volné hotovosti a generální ředitel společnosti Nils Smedegaard Andersen vyjádřil zájem o nákupy, pokud se vyskytne nějaká vhodná příležitost.

Generální ředitel ropné divize společnosti, Claus Hemmingsen chce také využít finanční zázemí společnosti a v případě, že se podaří najít levné příležitosti, je připraven nakupovat i v současném tržním prostředí.

Terminál v Tangieru bude mít Maersk Line jako svého největšího zákazníka. Kromě toho přístav v Mexiku za 900 miliónů dolarů je těsně před otevřením. Rok 2016 bude velmi rušný.

Zdroj:Bloomberg, Redakce

Podobná témata
akcie, maersk, baltic dry index

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Čti více

Stříbrné mince American Eagle s letošním datem jsou vyprodány, zlaté mince míří k rekordu

Prodej stříbrných mincí American Eagle s letošním datem klesl z loňského rekordu o 20 procent na nejnižší hodnotu za čtyři roky a letošní zásoby jsou již vyprodány, uvedla americká mincovna.

Ilustrační foto

Co se očekává od dnešního setkání kartelu OPEC s nečleny?

Představitelé Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) se dnes ve Vídni setkají se zástupci nečlenských zemí, aby dokončili jednání o globální dohodě na omezení těžby. Podle agentury Reuters půjde o první takovéto setkání od roku 2002.

Ukrajina a Rusko se blíží shodě v otázce dodávek plynu

Rusko a Ukrajina učinily pokrok při dnešním jednání o dodávkách a tranzitu zemního plynu. Třístranné jednání zprostředkované Evropskou unií bylo první od loňského listopadu, kdy Kyjev přestal kupovat ruský plyn, uvedla agentura Bloomberg.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.