Několik důkazů, že akciový trh je dnes jiný, než byl v roce 1999

15.08.2016 | 12:41 | Ne Ro | Diskuze

Všechny tři klíčové ukazatele stran akciového trhu se pohybují v rekordních cifrách.

Foto: Public Domain

 

Zlepšující se výrobní sektor, síla průmyslu i sentiment investorů v tuto chvíli spojují své síly a naznačují nám, že optimistická obchodní nálada bude nadále pokračovat a tlačit akcie do rekordních oblastí, soudí blogger Macro Analyst a dodává, že tyto indikátory nám sice ještě v dubnu našeptávaly, že trh je nadhodnocen, ovšem dnes se jedná o celkově jinou situaci. Rally na trhu má, zdá se, sílu dále pokračovat.

V dubnu se indexy S&P 500, Dow Jones Industrial Average a Nasdaq Composite nacházely blízko svých rekordních hodnot. Posléze však trh zvolnil a následoval prudší obrat směrem dolů poté, co se Britové v červnu rozhodli, že z EU vystoupí. Pak uplynula nějaká doba, až přišel závěr pracovního týdne a ve čtvrtek všechny tři ukazatele během jediného dne skončily v rekordních oblastech, a to poprvé od 31. prosince 1999.

 

Myslíte si, že víte o akciích víc než ostatní? Zkuste naši zábavnou vědomostní hru a napište si o svou odměnu.

  

Proč trhu tentokrát nedojde dech? Macro Analyst píše: Výrobní sektor USA vykazuje známky stabilizace. Index nákupních manažerů pro tento sektor vykazuje stabilní nárůst od posledního minima 48 % v prosinci loňského roku. V červenci se dostal na hodnotu 52,6 %, což bylo o něco málo méně než v červnu (53,2 %), nicméně stále se drží nad hodnotou 50 %, což naznačuje, že více firem expanduje, než se zmenšuje. Navíc i průmyslový sektor drží krok s rally na trhu, což znamená zvyšující se důvěru v ekonomiku. Zvláště dopravní sektor je z tohoto pohledu zajímavý, jelikož slouží jakožto dobrý ukazatel stavu ekonomiky. Akciím společností zajišťujících veřejné služby se totiž obvykle daří v čase nejistoty. Kupříkladu během posledního měsíce lze vysledovat nárůst akcií společností FedEx Corp.  +3,7% či CSX Corp +3,9%. Ve srovnání s poklesem akcií společností zajišťujících veřejné služby Atlantic Power Corp. -2,3 % či Delta Natural Gas Co. Inc. -3,9 %.

Za poslední, nejdůležitější, ukazatel toho, že rally na akciovém trhu bude pokračovat, je investiční nálada. Analýza společnosti J.P. Morgan Chase & Co. ukazuje, že poptávka investorů je ve srovnání s akciemi největší od roku 2007. Mimoto, obchodníci aktuálně drží rekordní objemy peněz, před blížícími se prezidentskými volbami v USA. Kam tyto jejich peníze potečou? Již více než rok se lidé obávají recese v USA a snižujících se zisků. Nyní si však investoři již na negativní růst zisků, zdá se, zvykli.  Zisky nemusí být zdaleka skvělé, a přesto mohou být pozitivním impulzem pro vyšší ceny. I stratégové společnosti Citigroup byli ve svém prohlášení ohledně akciového trhu v USA optimističtí, jelikož radili investorům překonat touhu akcie prodat.

 

 

Zdroj:MW, Redakce

Podobná témata
volby, americké akcie, kapitálové trhy, citigroup inc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie před zasedáním ECB posílily, dařilo se akciím Morgan Stanley díky dobrý výsledkům

Americké akcie podruhé za sebou posílily. Komu se dařilo a kdo naopak prodělal?

Americké akcie na vlně optimismu, výsledková sezóna prozatím investory těší

Americké akciové trhy během včerejšího obchodování posílily a jejich širší index vykázal nejvýraznější přírůstek od počátku měsíce. Co bylo příčinou?

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.