Není divu, že samořízená auta upoutávají pozornost, když je míjíte

16.09.2016 | 11:43 | Ne Ro | Diskuze

Samořízená vozidla jsou vybavena rozličnými kamerami a senzory. Společnost Uber před několika týdny začala s jejich testováním v Pennsylvánii a okolí, aby zjistila, jak se tato vozidla chovají a jak zvládají nejrůznější dopravní situace ve dne i v noci.

Ve středu se celý testovací program dostal do své další fáze - ve vozidlech budou sedět reální zákazníci. Myslím, že si veřejnost brzy oddechne, míní Anthony Levandowski, technický viceprezident společnosti Uber.  V samořízeném vozidle máte pocit, že budoucnost se dostavila jaksi dříve, než by se očekávalo. Zpočátku bude několik upravených Fordů Fusion vozit zákazníky Pittsburghem. A nakonec by se samořízená flotila samořízených vozidel Uber mohla rozrůst o upravené Volvo XC90.

Zatímco vozidla budou jezdit do míst, kam si zákazník bude přát, sám zákazník bude sedět na místě řidiče a inženýr z citované společnosti bude na celý proces samořízení dohlížet, aby v případě potřeby mohl do řízení zasáhnout. Pro růst společnosti Uber je vývoj samořízených vozidel z dlouhodobého hlediska klíčovým a možná dokonce nezbytným, aby společnost Uber přežila.  Výrobci automobilů jako General Motors či Ford testují samořízená vozidla, aby zjistili, zdali by jednoho dne sami mohli spustit vlastní samořízená vozidla, která by si zákazník mohl přivolat. Již dříve v letošním roce automobilka General Motors koupila podíl ve společnosti Lyft, zatímco Toyota investovala právě do společnosti Uber.

Společnost Uber se posunuje rychlým tempem vpřed, jen aby získala před velkými automobilkami a technologickými společnostmi náskok a již brzy se stala první společností, která by nabízela samořízená vozidla na přivolání zákazníkem. Společnost Uber se pokouší ukořistit co možná největší podíl na tomto trhu. Ačkoliv se Uber a jí podobné snaží vypustit podobný typ vozidel do běžné dopravy, pravděpodobně to bude trvat ještě několik let, než podobná vozidla vytlačí lidské řidiče z vozidel, která si zákazníci na přání přivolají. Také regulační úřady postupují váhavě ve věci udělení souhlasu s provozem zcela samostatně řízených automobilů v rámci běžných komunikací bez člověka, který by seděl za volantem a mohl v případě nutnosti do řízení samořízeného vozidla zasáhnout. Ostatně, i dotazovaní obyvatelé Pittsburghu mají o samořízených vozidlech rozpolcený názor.

Zdroj:cnbc, redakce

Podobná témata
akcie, samořízená auta, doprava, general motors company, toyota motor corporation

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Polsko posílí v automobilovém průmyslu díky chystaným investicím Toyota Motor

Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje investovat do nových výrobních linek v Polsku do roku 2018 celkem 650 milionů zlotých (asi čtyři miliardy Kč).

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.



Čti více

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Roční korunový forward dále posiluje i přes prohlášení guvernéra Rusnoka, že kurzový závazek může trvat až do roku 2018

Spotové kurzy v regionu včera zůstaly víceméně beze změny, i přes mírné zklamání z polských čísel. Nejzajímavějším včerejším pohybem na středoevropských devizových trzích je posilování ročního forwardového kurzu domácí měny.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.