Index Nikkei 225

 


Canon zvýšil výhled pro roční zisk díky akvizici divize Toshiby

Japonská společnost  Canon Inc zvýšila odhad celoročního provozního zisku poté, co vykázala silné výsledky za první čtvrtletí poháněné především akvizicí divize zdravotnických zařízení od společnosti Toshiba Corp.


Asijské akciové trhy obchodovaly v zeleném. Hongkongské akcie jsou nejvýše za posledních 20 měsíců

Japonský Topix +1,2 % na 1537,41 b. Hongkongský Hang Seng +0,38 % na 24548,62 b. Čínský Shanghai Composite +0,2 % na 3140,8471 b. Jihokorejský Kospi +0,5 % na 2207,84 b. Australský S&P/ASX 200 +0,69 % na 5912,036 b.

Toshiba zahájí příjem nabídek na prodej Landis+Gyr v červnu

Akcie, Asie a Austrálie, Evropa, IPO | 25.04.2017 12:49 | Hů La | Diskuze

Japonský průmyslový konglomerát Toshiba (OTCPK:TOSYY) zahájí příjem nabídek na koupi své švýcarské divize Landis+Gyr v červnu.

C. Ghosn: Úplná fúze Mitsubishi a Nissan není na pořadu dne

Asie a Austrálie | 25.04.2017 12:18 | Hů La | Diskuze

Carlos Ghosn, který působí jako předseda představenstva japonských automobilek Mitsubishi Motors (OTC:MMTOY) a Nissan Motor (OTCPK:NSANY), vyloučil možnost stoprocentní fúze obou společností.

Ilustrační foto

Asijské trhy s výjimkou Číny v plusu

Asijským akciovým trhům se v pondělí s výjimkou Číny dařilo. Svezly se totiž na vlně úlevy po francouzských prezidentských volbách, jejichž první kolo dopadlo dle očekávání.

Ilustrační foto

Asijské akciové trhy následovaly Wall Street výše

Asijské akciové trhy následovaly americký Wall Street a rostly. Japonské akcie podpořilo prohlášení guvernéra Bank of Japan Harukiho Kurody, že ponechá uvolněnou monetární politiku.

Sony zvyšuje odhad zisku díky nižším amortizačním nákladům

Asie a Austrálie | 21.04.2017 09:33 | Pet Bu | Diskuze

Japonská Sony Corp (6758. T) zvýšila díky nižším amortizačním nákladům v segmentu finančních služeb odhad provozního zisku za finanční rok končící 31. 3. 2017.

Western Digital má zájem o divizi paměťových čipů Toshiba

Společnost Western Digital (NYSE:WDC) jedná s japonskými státními investičními fondy (INCJ či Japonskou rozvojovou bankou) ohledně možného vstupu do soutěže o jednotku paměťových čipů Toshiba (OTCPK:TOSYY).

Ilustrační foto

Asijské trhy v růstu, Japonsko zaznamenalo čtvrtou ziskovou seanci v řadě

Japonské trhy mohla ve čtvrteční seanci potěšit data ze zahraničního obchodu, import a export rostly nad očekávání, lépe dopadla také bilance ZO.

Evropské registrace vozů Toyota vzrostly o 19 %

Japonská automobilka  (NYSE:TM)  v březnu vykázala v EU celkově 89 750 registrovaných vozidel, tj. meziročně o 18,8 % více.

Ilustrační obrázek

Toyota zahájí testy aut s vodíkovými palivovými články v Číně v říjnu

Asie a Austrálie | 19.04.2017 10:59 | V Z | Diskuze

Japonská automobilka  Toyota Motor Corp zahájí v říjnu v Číně testování vozidel s vodíkovými palivovými články. Cílem testů je zjistit, zda má čínský trh potenciál k prodeji elektromobilů s vodíkovými články.

Připojí se Broadcom k nabídce na čipovou divizi Toshiby?

Japonský státní fond INCJ a státní rozvojová banka Development Bank of Japan zvažují, že se spojí se společností Broadcom (NASDAQ:AVGO) a podají nabídku na divizi polovodičů japonské skupiny Toshiba (OTCPK:TOSYY), uvádějí zdroje.

Ilustrační foto

Asijské akcie klesaly, výnos japonského 10letého bondu v záporu

Akcie klesaly napříč kontinentem s vyjímkou Japonska, kde oscilovaly kolem nuly.

Nissan plánuje letos prodat v Číně 1,4 milionu vozidel

Asie a Austrálie | 19.04.2017 09:19 | V Z | Diskuze

Japonská automobilka Nissan Motor Co plánuje letos v Číně prodat nejméně 1,4 milionu vozidel.

Ilustrační foto

V Japonsku akcie rostly, naopak v Austrálii a Číně odepisovaly

Asijské akcie se v úterní seanci obchodovaly smíšeně. Japonské akcie po oslabování yenu vzrostly, dařilo se zejména exportním firmám. Yen však stále zůstává silnější než ¥110 za dolar.

Fond INCJ se zajímá o prodej divize paměťových čipů Toshiby – do prvního kola soutěže ale nevstoupí

Asie a Austrálie, Finance | 18.04.2017 09:22 | Hů La | Diskuze

Japonský státní investiční fond Innovation Network Corporation of Japan (INCJ) se sice o prodej divize paměťových čipů společnosti Toshiba Corp. (6502.T) zajímá, do prvního kola ale žádnou nabídku zatím nepředloží, uvedl předseda fondu Toshiyuki Shiga.

Do boje o paměťovou divizi Toshiba vstupuje také Apple

Podle japonské televize NHK se do plánovaného prodeje paměťové divize Toshiba chystá zasáhnout také společnost Apple.

Ilustrační foto

Osamocené asijské trhy zaznamenaly ztrátové obchodování

Většina hlavních světových akciových trhů je dnes zavřena. Asijské trhy tak dnes zůstaly jako jedny z mála přístupné investorům a moc se jim nedařilo.

Toshiba pozastavuje v reakci na stížnosti Western Digital prodej své paměťové divize

Toshiba (TOSYY -6 %) oznámila, že dočasně pozastavuje jednání o prodeji své divize NAND pamětí do doby, než se vyjasní stížnosti vznesené včera společností Western Digital.

Broadcom má připravených 18,3 miliardy USD pro akvizici čipové divize Toshiba

Podle agentury Bloomberg si již společnost Broadcom (AVGO +1,8 %) zajistila financování své nabídky na převzetí čipové divize Toshiba v hodnotě 18,3 miliardy USD.

Ilustrační obrázek

Kam se momentálně vyplatí investovat volných deset tisíc dolarů? Odpovídají špičky Wall Street

Šest dotázaných expertů odpovědělo na otázku, kde momentálně vidí dobrou investiční příležitost a kam by poradili investovat volných deset tisíc amerických dolarů, které by mohl mít investor momentálně k dispozici. Jsou to akcie? A pokud ano, tak jaké?

Reakce trhů na aktuální situaci – Trumpovy výroky a obavy z eskalace napětí v Severní Koreji

Americký dolar a výnosy ze státních dluhopisů dnes reagovaly poklesem na vyjádření amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně podpory nízkých úrokových sazeb a na napětí v Severní Koreji. Asijské akcie mezitím vykázaly smíšené výsledky v reakci na zveřejnění regionálních ekonomických dat.

Japonský Topix klesal. V Číně se obchodovalo kolem nuly. V Jižní Koreji a Austrálii akcie rostly

Asijské akcie se ve čtvrteční seanci obchodovaly smíšeně. Australský S&P/ASX 200 oslaboval, když se nedařilo sektoru materiálů a energetickým akciím.

Western Digital se cítí poškozena plány Toshiby na prodej své čipové divize

Americká společnost Western Digital varovala japonskou firmu Toshiba, že plánovaným prodejem své čipové divize porušuje dohodu o jejich společném podniku a požaduje právo k exkluzivnímu jednání o koupi divize. Uvedla to agentura Reuters.

Odeslat článek e-mailem

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.