Index Nikkei 225

 


Vuzix dodá společnosti Toshiba chytré brýle na míru. Akcie společnosti dnes posilují o 15 %

Výrobce nositelné elektroniky, Vuzix dnes oznámil, že uzavřel dohodu o vývoji a produkci chytrých brýlí na míru pro Toshiba client Solutions Co. Ltd.


Skupina SoftBank a tchajwanský Foxconn založí společný podnik pro investice

Obě firmy to uvedly v dnešním sdělení. Dvě přední technologické skupiny z Asie tím prohlubují vzájemnou spolupráci.

Toshiba si není vědoma toho, že by Westinghouse zvažoval žádost o ochranu před věřiteli

Akcie, Asie a Austrálie | 24.02.2017 09:45 | Pet Bu | Diskuze

Toshiba Corp (6502. T) v pátek oznámila, že si není vědoma toho, že by její americká jaderná divize Westinghouse zvažovala ochranu před věřiteli.

Generální ředitel automobilky Nissan rezignuje, aby se věnoval aktivitám v nové alianci Nissan-Renault-Mitsubishi

Akcie, Evropa, Asie a Austrálie | 23.02.2017 09:01 | Hů La | Diskuze

Společnost Nissan Motor Co. (7201.T) oznámila, že dlouholetý generální ředitel společnosti Carlos Ghosn rezignuje po šestnácti letech na svou funkci, aby se soustředil na předávání zkušeností v rámci aliance s automobilkami Renault SA (RENA.PA) a nejnověji Mitsubishi Motors Corp. (7211.T).

Ilustrační obrázek

V Asii se v nočním obchodování nejlépe dařilo hongkongským trhům

V Asii se v nočním obchodování nejlépe dařilo hongkongským trhům. Nejvíce posilovaly čínské akcie obchodované v Hongkongu, když index Hang Seng China posiluje o 1,2 %, především díky ziskům finančních institucí.

Toshiba hodlá získat z prodeje divize paměťových čipů na 8,8 mld. USD

Evropa, Asie a Austrálie | 21.02.2017 10:59 | Hů La | Diskuze

Japonský průmyslový konglomerát Toshiba Corp. (6502.T) hodlá prodejem divize na výrobu paměťových čipů (nebo jeho většinové části) získat minimálně jeden bilion jenů (8,8 mld. USD), aby se údajně „obrnila“ proti dalším případným finančním problémům. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na dobře informovaný zdroj.

Ilustrační obrázek

V Asii si v nočním obchodování díky oslabujícímu jenu nejlépe vedly japonské trhy

V Asii si v nočním obchodování díky oslabujícímu jenu nejlépe vedly japonské trhy. Index Nikkei posílil o 0,7 % a Topix o 0,6 %, když nejvíce k růstu přispěli banky a exportéři.

Ilustrační obrázek

Asijská obchodní seance se obešla bez významných událostí

Asijská obchodní seance se obešla bez významných událostí. Většina trhů rostla, nebo alespoň v zeleném uzavřela.

Akcie mobilních operátorů Sprint a T-Mobile US posilují v reakci na plánovaná jednání o fúzi

Agentura Reuters dnes informovala, že mateřská společnost operátora Sprint, japonská SoftBank připravuje nabídku na fúzi pro Deutsche Telekom. Akcie Sprint dnes posilují o 4,11 %.

Telefony Galaxy S8 budou používat i baterie dodané firmou Sony

Společnost Samsung Electronics (OTC:SSNLF) se snaží vyhnout opakování loňského stahování telefonů z trhu a k výrobě svého dalšího špičkového smartphonu Galaxy S8 přibrala třetího dodavatele baterií.

Varování S&P poslalo akcie Toshiba na cestu dolů

Akcie Toshiba (OTCPK:TOSYY) klesly o 10% poté, co S&P Global oznámil, že by mohl snížit rating tohoto titulu o několik stupňů, pokud finanční podpora od věřitelů zahrne jakoukoliv formu restrukturalizace dluhu.

Ilustrační obrázek

Akcie v Asii v pátek uzavřely u záporné nuly

Asie zažila vcelku poklidnou seanci. Vyjímkou byla snad jen japonská Toshiba, která v pátek odepsala 12,5 %. Za poslední týden Toshiba spadla o 24,8 % poté, co společnost oznámila, že odkládá zveřejnění finančních výsledků kvůli neočekávaným odpisům.

Toshiba by mohla pozdržet prodej divize výroby paměťových čipů

Japonská Toshiba (OTCPK:TOSYY) by mohla pozdržet prodej své divize paměťových čipů poté, co oznámila, že uvažuje o prodeji většiny, nebo celé divize. Informaci podal televizní stanic CNBC nejmenovaný zdroj.

Hongkongský Hang Seng držely v rozletu čínské společnosti

Investoři byli ve čtvrteční asijské seanci opatrnější, proběhlo vybírání zisků, roli hrál i slabší dolar.

SoftBank Group koupí newyorskou investiční firmu Fortress Investment Group

Japonská skupina SoftBank Group koupí za zhruba 3,3 miliardy dolarů (84,4 miliardy Kč) newyorskou investiční firmu Fortress Investment Group.

Toshiba prodá celou divizi paměťových čipů

Asie a Austrálie | 15.02.2017 08:30 | Pet Bu | Diskuze

Akcie Toshiba (OTCPK:TOSYY) ztratily přes noc téměř 9% poté, co firma oznámila, že odepíše 6,3 miliardy dolarů kvůli jaderné divizi v USA.

Toshiba zveřejnila výsledky za devět měsíců

Tržby japonské společnosti Toshiba (OTCPK:TOSBF) za devět měsíců jejího fiskálního roku klesly meziročně o 3,5 % na 3,87 bilionu jenů.

Toshiba odepíše kvůli nezdařené americké akvizici téměř 6,3 mld. USD

Společnost Toshiba Corp. (6502.T) oznámila, že si její akvizice v oblasti jaderné energetiky v USA vyžádá odpisy ve výši 712,5 mld. jenů (6,28 mld. USD).

Akcie Toshiba se propadly po posunutí termínu zveřejnění výsledků

Akcie japonského průmyslového konglomerátu Toshiba (OTCPK:TOSYY) se propadly až o 9,4 % poté, co společnost nečekaně posunula termín zveřejnění čtvrtletních výsledků, které mají odhalit plnou šíři odpisů potřebných po nepodařené jaderné akvizici v USA.

Toshiba údajně zveřejní varování před riziky jejího dalšího podnikání

Společnost Toshiba bude podle Nikkei Asian Review společně se zítřejším zveřejněním hospodářských výsledků za 9 měsíců konče prosincem varovat akcionáře před svými obchodními riziky.

Ilustrační foto

Asijské trhy následovaly Ameriku v růstu

Asijské trhy následovaly Ameriku, jejíž tři hlavní indexy dosáhly nových historických maxim, v růstu.

Brisk se stane hlavním dodavatelem snímačů pro ruskou automobilku AvtoVAZ

Asie a Austrálie, ČR | 12.02.2017 16:38 | wa pe | Diskuze

Táborská firma Brisk bude generálním dodavatelem snímačů pro největší ruskou automobilku AvtoVAZ, kterou ovládá Aliance Renault-Nissan.

Renault zaznamenal růst zisku a předpovídá zlepšenou světovou poptávku

Francouzská automobilka Renault SA (RNO.FR) vykázala za rok 2016 růst zisku díky lepším prodejům a nižší ztrátě zaznamenané v Rusku.

Toshiba obdržela pět nabídek na odkoupení podílu ve své divizi polovodičových součástek

Japonská společnost Toshiba obdržela několik nabídek na téměř pětinový podíl ve své divizi paměťových čipů, tyto nabídky se pohybují v rozmezí od 200 do 400 miliard jenů (45 až 90 miliard Kč). Informuje o tom agentura Reuters s odvoláním na informovaný zdroj.

Jihokorejský soud potvrdil, že Nissan manipuloval s emisemi

Akcie, Asie a Austrálie | 09.02.2017 08:15 | Hů La | Diskuze

Jihokorejský soud ve čtvrtek potvrdil, že japonská automobilka Nissan Motor Co. (7201.T) manipulovala s hladinou emisí u sportovního modelu Qashqai.

Odeslat článek e-mailem

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.