Norský šampión v kategorii technologické akcie inspirací pro vaše investice

19.01.2016 11:33 | wa pe | Diskuze

Máte-li zálusk na technologické akcie, možná se necháte inspirovat portfoliem nejvýkonnějšího specializovaného norského fondu DNB Nordic Technology, který překonal dle agentury Bloomberg srovnatelnou konkurenci v sedmi z posledních deseti let.

Foto: Public Domain

 

Technologické akcie si od skončení světové finanční krize vedly nebývalé dobře a výrazně překonávaly ostatní sektory, přesto však experti z DNB nevidí hrozící bublinu, naopak očekávají pro tento rok růst v rozpětí 8–10 %.

Podruhé do stejné řeky, Apple Inc. (AAPL)

Nejnovějším přírůstkem do portfolia fondu jsou akcie Apple, kterých se ještě minulý rok na jaře zbavoval. K nákupu investiční manažery popohnala především jejich aktuální výhodná cena. Akcie Apple se obchodují o 27 % pod svým maximem z února minulého roku. Do posledního vývoje na akciích titulu se pravděpodobně již podepisují očekávání slabších výsledků za první čtvrtletí nového roku a konkrétně slábnoucí prodeje chytrých telefonů iPhone 6s. V DNB Nordic Technology předpokládají, že nižší prodeje srazí zisky na akcii Apple na úroveň 8 USD, nevěří však, že by společnost ztrácela svůj podíl na trhu. Slábnoucí tržby přisuzují generační obměně přístrojů, která u většiny zákazníků Apple již proběhla.

Akcie Alphabet (GOOGL) jsou základ

Jednou z největších investic fondu je podíl v Alphabet Inc. ve výši 5,7 miliardy NOK (645 milionů USD). Důvěra v Alphabet vlastnící Google je založena na vynikající pozici, kterou má společnost v celé řadě probíhajících či nastupujících trendů. Jediné čeho se v případě dalšího osudu Alphabet obávají jsou regulační opatření, která jej hrozí limitovat především v Evropské unii.

Norští analytici dávají Alphabet jasnou přednost před jejím internetovým konkurentem Facebook Inc, jehož akcie DNB Nordic Technology nikdy nedržel. Jejich obavy směřují především k loajalitě uživatelské základny této sociální sítě, která může velmi rychle začít kolísat. V současné době používá Facebook asi 1,4 miliardy lidí, u nejmladších uživatelů mu však již roste zdatná konkurence.

Pozor na internetový tesák,“ Amazon.com Inc. (AMZN), Netflix Inc. (NFLX) a ty další

Manažeři fondu očekávají, že takzvané FANG akcie (angl. tesák), tedy Facebook, Amazon.com Inc., Netflix Inc. a Google (Alphabet) budou postupně zdražovat. Pozornost fondu se tak obrací k méně známým menším společnostem jako např. Oracle Corp., SAP SE a Marvell Technology Group Ltd., které zaujímají největší podíl v jeho investičním mixu. Především SAP předpovídají analytici co se růstu výnosů týče dobrý rok.  

Zdroj:Bloomberg

Podobná témata
google, alphabet, investice, facebook, investování, amazon, technologie, amzn, apple, podílové fondy, nflx, netflix, fb, index nasdaq, technologické akcie, dnb nordic technology, fang, usa, akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.