Nově do CECE indexu budou zařazeny akcie Moneta Money bank

08.09.2016 | 09:12 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Vídeňská burza včera po zavření trhu oznámila pravidelné pololetní úpravy regionálních CECE indexů, kdy dochází k úpravě složení indexů.

Nově do CECE indexu bude zařazena Moneta, podle našich výpočtů s počáteční váhou zhruba 1,5 %. Naopak z indexu budou úplně vyřazeny akcie CETV (dosud váha 0,2 %). K zvýšení váhy v indexu dojde u akcií Erste Bank (na 14,9 % z 13,1 %) a s velkým náskokem zůstane dominantním titulem indexu. K mírnému zvýšení váhy dojde u Unipetrolu (na 0,8 % z 0,4 %). Nové složení indexů CECE vstoupí v platnost v pondělí 19. září, samotná změna vah fakticky připadne hlavně na obchodování v pátek 16. září. 

Zdroj:J&T, Atlantik

Podobná témata
cetv, unipetrol, pražská burza, erste bank, cece, moneta money bank

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

CME: Očekáváme pokračující růst, možné zvýšení výhledu

CME zveřejní výsledky hospodaření za 3. čtvrtletí 2016 zítra před otevřením trhu.

Hospodářské výsledky Unipetrolu pod drobnohledem analytiků

Unipetrol dnes vykázal na první pohled poměrně solidní čísla, co se za nimi ale skrývá? Je na čase koupit akcie Unipetrolu nebo se jich raději zbavit?Čti více

Evropská data, která budou tomuto týdnu dominovat, podpoří euro proti dolaru

Tento týden opanují data z Evropy. Inflace ve Francii a Německu by měla zrychlit. HDP ve Francii a Španělsku ukáže solidní tempo růstu, tak jako předstihové indikátory, které by už pro probíhající čtvrté čtvrtletí mělo indikovat růst HDP v eurozóně o 0,3 % q/q.

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.