NWR: Vlastnící nabízejí podíl státu

18.04.2016 | 09:56 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Podle ministra průmyslu Mládka většinový vlastník NWR, skupina Ad Hoc Group (AHG), žádá záruky za budoucí výdaje ve výši 15-19 mld. Kč a vyplacení 200 mil. EUR (cca 5,4 mld. Kč). AHG tvrdí, že navrhla státu podíl ve společnosti za 4 mld. Kč. Dále, že AHG odepíše 420 mld. EUR (11,3 mld. Kč) dluhu a dodá do společnosti 35 mil. EUR (945 mil. Kč) hotovosti, než bude finančně stabilizovaná.

Foto: nwr

Připomeňme, že tržní kapitalizace NWR je cca 480 mil. Kč. Stále je také ve hře nabídka na provozování dolů po očištění od dluhů od podnikatelů Pauknera, Otavy a Ulčáka nebo prodej dolů skupině Arca Capital.

Podle ministra Mládka jsou nyní všechny možnosti na stejné úrovni. NWR má čas se s vládou domluvit do 22. dubna. 

Zdroj:J&T, Atlantik

Podobná témata
nwr, česká republika, pražská burza, energetika, akcie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.

Photon Energy vstoupil na pražskou burzu

Výrobce solárních panelů Photon Energy vstoupil na pražskou burzu a obchodování by mělo začít v pondělí 17. října. Akcie budou obchodované na trhu Free Market, přičemž v současné době akcie lze obchodovat na i varšavské burze.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.