O akcie Stock Spirits projevila zájem investiční skupina Arca Capital

16.02.2016 09:02 | fa ra | Diskuze

Finanční skupina Arca Capital vlastněná Pavolem Krúpou začala investovat do akcií likérky, které jsou vůči zbytku trhu podhodnocené. Dle investora je firma Stock Spirits zdravá, ale dle interních analýz je její současný nepříznivý vývoj ovlivněn buď nekompetentním managementem, který musí být vyměněn, anebo šlo v minulosti o účelové zkreslení výkonnosti firmy, což se Arca Capital pokusí prověřit.

Foto: Web4Trader

Postupně chce skoupit více než 5% podíl, aby mohl mít vliv na důležitá rozhodnutí. Zároveň chystá podat podněty k šetření regulátorům finančních trhů ve všech třech zemích, kde je firma na burze, s tím, zda nedošlo k podvodům v účetnictví a správě společnosti.

Pokud se podaří P. Krúpovi získat dostatečný vliv na chod společnosti, bude iniciovat zrušení ředitelství v Londýně a ve hře by bylo i rozdělení firmy na lokální jednotky, protože momentálně mezi nimi stejně nefungují žádné synergie.

Akcie jsou oproti trhu podhodnocené a obchodují se oproti sektoru s velkým diskontem. Skupování akcií na trhu se odrazí ve vyšší poptávce, což by mělo vést k růstu ceny akcií. Zprávu tak vnímáme pozitivně.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
česká republika, arca capital, krúpa, akcie, fúze a akvizice, stock spirits group plc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.