O akcie Stock Spirits projevila zájem investiční skupina Arca Capital

16.02.2016 | 09:02 | fa ra | Diskuze

Finanční skupina Arca Capital vlastněná Pavolem Krúpou začala investovat do akcií likérky, které jsou vůči zbytku trhu podhodnocené. Dle investora je firma Stock Spirits zdravá, ale dle interních analýz je její současný nepříznivý vývoj ovlivněn buď nekompetentním managementem, který musí být vyměněn, anebo šlo v minulosti o účelové zkreslení výkonnosti firmy, což se Arca Capital pokusí prověřit.

Foto: Web4Trader

Postupně chce skoupit více než 5% podíl, aby mohl mít vliv na důležitá rozhodnutí. Zároveň chystá podat podněty k šetření regulátorům finančních trhů ve všech třech zemích, kde je firma na burze, s tím, zda nedošlo k podvodům v účetnictví a správě společnosti.

Pokud se podaří P. Krúpovi získat dostatečný vliv na chod společnosti, bude iniciovat zrušení ředitelství v Londýně a ve hře by bylo i rozdělení firmy na lokální jednotky, protože momentálně mezi nimi stejně nefungují žádné synergie.

Akcie jsou oproti trhu podhodnocené a obchodují se oproti sektoru s velkým diskontem. Skupování akcií na trhu se odrazí ve vyšší poptávce, což by mělo vést k růstu ceny akcií. Zprávu tak vnímáme pozitivně.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
česká republika, arca capital, krúpa, akcie, fúze a akvizice, stock spirits group plc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Tento týden dojde k největší IPO letošního roku, své akcie nabídne investorům čínská ZTO Express

Čínská společnost ZTO Express zaměřující se na dodávku expresních zásilek nabídne své akcie již tento týden investorům v rámci IPO.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.