Obchodní příležitosti, které přinesl brexit. Které tři britské akcie jsou zajímavé k nákupu?

26.06.2016 | 06:00 | Miloš Kotek | Diskuze

Bezprostřední důsledek brexitu je vidět při pohledu na grafy. ETF britských akcií iShares MSCI United Kingdom (EWU) klesl o -11.78 %. ETF SPY, který představuje akciový ekvivalent indexu S8P 500 klesl o 3,08 %, cena zlata vzrostla o 4,70 %.

Foto: Open Grid Scheduler / Grid Engine

 

I když na první pohled to vypadá na masakr, ve skutečnosti jde o vynikající příležitost investovat do kvalitních akcií po poklesu. Investoři si mohou doslova vybírat z desítek kvalitních akcií, které zastihl psychologický výprodej a které nyní lze nakoupit na dobré ceně.

Samozřejmě je na místě obezřetnost a opatrnost, ale pokud budeme investovat uvážlivě, lze počítat s tím, že společnosti, které nejsou bezprostředně závislé na příjmech ve Velké Británii, brzo vyrovnají své propady způsobené brexitem.

Podívejme se na tři potenciální společnosti, které by nyní mohly být vhodné k nákupu.

GlaxoSmithKline

GlaxoSmithKline GSK, -3,51% je jedna z největších farmaceutických společností na světě. Společnost zaměstnává 101 tisíc lidí ve 150 zemích světa. Třetina zaměstnanců pracuje v rozvíjejících se zemích, kde společnost také nejrychleji roste. Téměř 11 tisíc zaměstnanců pracuje ve vědeckém výzkumu a vývoji.

Brexit by neměl mít vliv na zisky společnosti. Pozitivní je, že oslabení libry sníží náklady vyplácené v dolarech.

AstraZeneca

AstraZeneca AZN, -4,81% je také velká farmaceutická společnost, která zaměstnává 61 tisíc lidí po celém světě. Stejně jako v případě GSK nebude mít brexit na společnost přímý vliv na ziskovost společnosti. Pozitivní je snížení nákladů v důsledku oslabení libry.

HSBC Holdings

HSBC Holdings HSBC, -7,77 % je jednou z největších světových bank. Společnost byla založena v roce 1865 pod původním názvem The Hong Kong and Shanghai Banking Corporation a jejím původním posláním bylo financovat obchody mezi Evropou, Indií a Čínou. Společnost má kořeny v Asii, která je nyní motorem ekonomického růstu.

Největší podíl působení banky leží mimo Velkou Británii a Evropu. Společnost působí v 71 zemích světa s největším podílem v rozvíjejících se zemích.

Samozřejmě, že banka je zasažena působením negativních úrokových měr, nicméně případný další propad cen akcií bude vyvažován zvyšováním hodnoty společnosti.

Jak nakupovat?

Brexit není jednodenní záležitost. V následujícím období můžeme čekat vysokou volatilitu. Možnou strategií je vstup s malými obchodními objemy na prudkých klesajících špičkách. Je však potřeb mít přesně stanovenou strategii pro uvážlivý vstup.

Kdy nakupovat?

Nejlepší doba pro nakupování se obvykle nedá načasovat bez důkladnější jak fundamentální, tak technické analýzy. Nicméně dobrým zvykem je nakupovat na úrovních podpory, které odečteme z cenového grafu. Mnoho investorů dělá chybu, že sice nakoupí na úrovni podpory, ale svůj příkaz na zastavení ztrát dává těsně pod úroveň podpory. Pro manažery hedžových fondů a profesionální obchodníky není tajemstvím, že se mnoho investorů chová právě tímto způsobem a proto pro ně není nic jednoduššího stlačit cenu prorazit úrovně příkazů stop a poté, co se dostanou do trhu skoupit všechny dostupné kontrakty. Dokonce již existují algoritmy, které se jmenují podobně jako „najdi a aktivuj stop loss“.

Z těchto důvodů by se umístění příkazu stop loss mělo umisťovat pod druhou úroveň podpory, protože ve většině případů, je pořádán hon na příkazy stop pouze na první úrovni.

Zdroj:MW, Redakce

Podobná témata
analýzy, zdravotnictví, brexit, astrazeneca plc, glaxosmithkline plc, hsbc holdings plc

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Dopady brexitu: Microsoft zdraží své produkty britským spotřebitelům

Americký softwarový gigant Microsoft se rozhodl zvýšit ceny softwaru a služeb pro britské podniky až o 22 procent.

Akcie, které dnes přitahují pozornost investorů: 3M, Boeing, LinkedIn, Amazon.com a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.Čti více

Cena ropy klesá, protože Irák nechce omezit těžbu

Cena ropy v pondělí klesla poté, co Írán oznámil, že požaduje výjimku z omezení těžby, na které se dohodly země vyvážející ropu OPEC. Poté cena našla podporu z růstu akcií a z údajů o počtu zásob r ropném terminálu Cushing v Oklahomě.

Německé a francouzské indikátory podnikatelské důvěry se dále zlepší

Analytici KB očekávají, že dnešní čísla německého Ifo indexu podnikatelské důvěry a obdobného francouzského ukazatele potvrdí i ve světle včerejších PMI příznivý vsup eurozóny do závěrečného čtvrtletí.

Bez překvapení: Kanadská banka drží sazby beze změny

Minulý týden to finanční trhy pochopily správně. Kanadská banka si vybrala status quo zachováním sazeb na 0,50%. To ale neznamená, že centrální banka se vrátila na jestřábí stranu.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.