Obchodní téma: Virtuální realita

27.05.2016 | 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Je tento jednoduchý princip novou technickou bublinou, nebo se jedná o revoluci? V tuto chvíli se to dá těžko odhadnout, ale člověk musí připustit, že se jedná o fascinující pojetí. Virtuální realita zavádí uživatele do simulovaných světů. Může to znít jako nová generace konzolí pro video hry, ale jsme přesvědčeni, že se jedná o daleko víc.

Foto: Public Domain

Například prohlídka nového potenciálního domova, nebo hledání rady lékaře z pohodlí domova by se mohlo stát naprosto běžnou věcí. Podstata by mohla zajít dál než jen ke hrám nebo zábavě: vlastně jsme přesvědčeni, že tato technologie by mohla představovat stejně zásadní krok jako zavedení chytrých telefonů a počítačů - naprosto nový způsob vyhledávání informací a komunikace.

Podle současného průzkumu statista.com by se základna uživatelů mohla letos rozšířit ze současných 43 milionů na 171 milionů. Forbes také tvrdí, že zisky by mohly ve srovnání s letošními 150 miliony CHF v roce 2018 dosáhnout 21,2 miliard CHF. Stačí říct, že potenciální růst může být obrovský. Pro toto téma jsme vybrali firmy, které se buď zaměřují na virtuální realitu, nebo přijaly vůči této nové technologii strategický postoj. Například AMD a NVIDIA vyvinuly grafické karty s plným rozsahem připravené pro virtuální realitu, Qualcomm vyvíjí aplikace pro virtuální realitu. Vybrané společnosti také investují významné sumy a dávají najevo, že věci se hýbou kupředu. Facebook koupil v roce 2014 Oculus za 2 miliony dolarů, zatímco Qualcomm a AMD investovali do Matterportu 30 milionů dolarů kvůli prohlídkám realit. Nebude existovat žádný polovičatý výsledek: trh buď vybuchne, nebo ne.

 

Swissquote

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
virtuální realita, swissquote

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Virtuální realita od Sony pod drobnohledem investorů i analytiků

Sony (NYSE:SNE) tento týden začala prodávat svůj headset pro virtuální realitu Playstation VR za 399 USD, což je méně než u zařízení konkurence od Facebook pod názvem Oculus Rift či HTC Vive.

Investiční doporučení pro akcie Facebook. Sociální síti pomůže k dalšímu růstu umělá inteligence i virtuální realita

V Tigress Financial se ve své poslední výzkumné zprávě blíže zaměřili na akcie největší sociální sítě dneška, Facebook. Čti více

GBP / USD Týdenní výhled; MACD oscilátor se pohybuje pod nulou

V předchozím týdnu ekonomické zprávy z U.K. nedokázaly pomoci páru GBP / USD ukončit konsolidační oblast, ve které se od minulého týdne obchoduje, mezi dolní hranicí 1.2100 a horní hranicí 1.2330. Jediná ekonomická zpráva těchto dní, která stojí za to sledování, bude ve čtvrtek HDP.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.