Očekává se neutrální postoj RBI

07.06.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Minulý týden zvedla Indie HDP meziročně ze 7,3% na 7,9% a naznačila, že tato asijská ekonomika překonává své konkurenty. PMI služeb a smíšený PMI vyšly o něco slabší, než se očekávalo, výroba překvapila mírným růstem.

Foto: itkannan4u

Vzhledem ke stálému ekonomickému zlepšování očekáváme, že Indická rezervní banka (RBI) neoznámí na zasedání tento týden žádné další škrty ve své monetární politice.

Dubnové rozhodnutí snížit referenční repo sazbu o 25 zb na 6,50%, podpořené podpůrným vyhlášením, nebylo žádným překvapením. Rozhodnutí RBI podpořit likviditu banky strukturálními opatřeními bylo tím, co podtrhlo jejich odhodlání k uvolňování. Guvernér RBI Raghuram Rajan naznačil, že další opatření jsou možná, když prohlásil: „Přístup k monetární politice zůstane podpůrný. Rezervní banka bude v příštích měsících nadále sledovat makroekonomický a finanční vývoj připravena zareagovat dalším zásahem, pokud se k tomu otevře prostor."

Centrální banka podpořila kvůli nepolevující inflaci růst pětinásobným snížením úrokových sazeb. Negativní dopad slabých cen komodit pominul a inflace zamířila výš. Současné hodnoty spotřebitelského CPI poskočily proti 5,05% na 5,39%. S novým cílem inflace na 4% s rozpětím +/-2% je důvěryhodnost RBI v sázce. Inflace zůstává v historickém kontextu tlumená a trhy věří, že tlak se uvolní. Se zrychlením růstu a příznivou monzunovou sezonou se zvyšuje přesvědčení, že inflace klesne. Guvernér RBI Raghuram Rajan naznačuje, že v roce 2016 už na snižování úrokových sazeb nedojde (ale potenciálně se banka soustředí na mechanismus přenosu strategie). Do srpnového zasedání by se nemělo nic dít. Vzhledem k poklesu volatility a blednutí očekávání snížení sazeb jsme ohledně INR býčí.

Swissquote

Zdroj:www.swissquote.cz

Podobná témata
indie, indická ekonomika, swissquote, rbi

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích
Odeslat článek e-mailem

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrační foto

Indie stahuje bankovky s vyšší hodnotou, bojuje tak proti korupci a reguluje množství hotovosti mezi lidmi

Indie s okamžitou platnosti zrušila bankovky s nejvyšší nominální hodnotou 500 a 1000 rupií (asi 180 a 360 korun), a od půlnocí z úterý na dnešek místního času je začíná stahovat z oběhu. Informoval o tom indický premiér Naréndra Módí.

Rozvojové trhy čeká volební volatilita

Poslední předvolební debata skončila a do voleb 8. listopadu se neplánují žádné další akce s oběma kandidáty. Na první pohled se může zdát, že pro finanční trhy to bude klidná plavba.

Bez překvapení: Kanadská banka drží sazby beze změny

Minulý týden to finanční trhy pochopily správně. Kanadská banka si vybrala status quo zachováním sazeb na 0,50%. To ale neznamená, že centrální banka se vrátila na jestřábí stranu.Čti více

Výhled na příští týden v kostce: V pondělí začne vyhodnocování víkendového referenda v Itálii

Příští týden začne ihned v pondělí vyhodnocováním víkendového referenda v Itálii. Jen připomínáme, že Italové budou v referendu schvalovat současnou vládní politiku.

Ilustrační foto

Ozvěny trhu: Akciovým trhům svítí zelená

Pohled analytiků Komerční banky na vývoj akciových trhů v příštím roce.

USA zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron Číňanům

Spojené státy zablokovaly prodej americké filiálky německé technologické firmy Aixtron čínskému fondu Fujian Grand Chip Investment Fund.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.