Ode dneška mohou držitelé warrantů koupit nové akcie CME za cenu 1 USD

02.05.2016 | 09:09 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Ode dneška mohou držitelé warrantů koupit nové akcie CME za cenu 1 USD. Každý warrant lze takto využít k nákupu jedné akcie. Období pro konverzi bude trvat 2 roky do 2.5. 2018.

Foto: Public Domain

Warranty CME vydala v r. 2014 spolu s dluhopisy a jejich celkový počet je 114 mil. Z toho 101 mil. drží největší akcionář v CME, Time Warner, a 13 mil. drží ostatní akcionáři. Jsme názoru, že Time Warner zatím uplatňovat warranty nebude. Cena akcií CME může být pod mírným tlakem, pokud budou někteří jiní akcionáři uplatňovat warranty a získané akcie na trhu obratem prodávat. Podle věstníku Centrálního depozitáře cenných papírů nebude konverze warrantů do akcií prováděna průběžně, ale hromadně v kolech. (Toto se týká warrantů registrovaných v ČR, situace může být jiná u těch registrovaných v USA.) Registrace do 1. kola běží do 27.5. 2016, 12:00, a do tohoto data musí být zaslána žádost o konverzi a rovněž obnos v USD k nákupu akcií.

Zdroj:J&T, Atlantik

Podobná témata
cetv, warrant, pražská burza

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Photon Energy vstoupil na pražskou burzu

Výrobce solárních panelů Photon Energy vstoupil na pražskou burzu a obchodování by mělo začít v pondělí 17. října. Akcie budou obchodované na trhu Free Market, přičemž v současné době akcie lze obchodovat na i varšavské burze.

Nejdůležitější události tohoto týdne: Zápis ze zasedání Fedu, začátek výsledkové sezóny v USA

Souhr nejdůležitějších momentů uplynulého týdne na finančních trzích.Čti více

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.