Ohlédnutí za uplynulým týdnem: Fed, ECB, úprava CECE indexů a další

10.09.2016 09:36 | fa ra | Diskuze

Uplynulý týden byl poměrně chudý na makrodata, přesto ve svém závěru přinesl zřetelné pohyby.

Foto: Kevin Hutchinson

Akciové trhy v USA byly až do čtvrtka poměrně stabilní a paradoxně jim k tomu dopomohl i výrazně slabší index nákupních manažerů ISM ve službách, jelikož snížil očekávání na zvyšování úrokových sazeb Fedem. Avšak v závěru týdne zopakovali někteří představitelé Fedu, že jsou pro postupné zvyšování úrokových sazeb. V reakci na to vzrostly výnosy na amerických dluhopisech, posílil dolar a akcie se obrátily do mínusu. Americký index S&P 500 tak za týden mírně ztratil (-0,6 %), stejně jako evropský Eurostoxx 50 (-0,75 %). Tomu nepomohla ani slušná výkonnost evropských bank a neutrálně vyznělo i čtvrteční zasedání ECB, která nezměnila objem nákupů aktiv ani parametry tohoto programu. Vysoká váha bankovních titulů v pražském indexu PX mu dopomohla k růstu o 0,5 % t/t.

Končící týden by na podstatné kuzrotvorné zprávy velmi chudý. Za zmínku stojí jen pravidelné úpravy CECE indexů. Nově do nich bude zařazena Moneta. Naopak CME z těchto indexů vypadne. Úpravy ostatních titulů jsou podle našich kalkulací jen kosmetické.

Hlavní index pražské burzy PX v týdenním hodncení lehce posílil (+0,5 %, 879,8 b.). To kontrastuje se převážně negativním obchodování na okolních trzích. Nejlepší výkon týdne předvedly akcie pojišťovny VIG (+3,2 %, 491,9 Kč) a propadákem se stala mediální CME (-3,5 %, 56 Kč), která pravděpodobně reagovala na vyřazení z CECE indexů. Největší jména na parketu ČEZ (+0,9 %, 430 Kč) a Erste Group (+1,3 %, 725 Kč) uzavřely týden shodně v zelených číslech za absence podstatných zpráv. Komerční banka (-0,3 %, 842 Kč) mírně ztratila, vzhledem vybírání zisků v posledních minutách pátečního obchopdování, kdy investoři realizovali své zisky.

Zdroj:J&T

Podobná témata
cetv, ecb, fed, pražská burza, moneta money bank

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Mediální skupina CETV oznámila výsledky, které překonaly očekávání

Mediální skupina CETV vlastnící i televizi Nova dnes před otevřením trhů oznámila výsledky za 3Q 2016, které překonaly očekávání analytiků. Čistá ztráta se snížila, zatímco se zvýšil provozní zisk OIBDA nad očekávání.

CME: Očekáváme pokračující růst, možné zvýšení výhledu

CME zveřejní výsledky hospodaření za 3. čtvrtletí 2016 zítra před otevřením trhu.

Americké akcie před zasedáním ECB posílily, dařilo se akciím Morgan Stanley díky dobrý výsledkům

Americké akcie podruhé za sebou posílily. Komu se dařilo a kdo naopak prodělal?Čti více

Zlaté mince ČR, část pátá: Královský hrad Bezděz

Česká národní banka (ČNB) vydala zlatou pamětní minci s motivem královského hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu, který je věnovaný významným českým a moravským hradům.

Nigerijská vláda bude jednat s povstalci o ukončení útoků na ropnou infrastrukturu

Ukončit útoky povstalců na ropnou infrastrukturu bude cílem dalšího jednání, které začne 31. října mezi nigerijskou vládou a představiteli komunit a ozbrojenců z oblasti delty Nigeru.

Rozvojové trhy čeká volební volatilita

Poslední předvolební debata skončila a do voleb 8. listopadu se neplánují žádné další akce s oběma kandidáty. Na první pohled se může zdát, že pro finanční trhy to bude klidná plavba.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.