Oslabující britská libra se může při změně politiky Fedu hodit

21.09.2016 | 10:14 | Ne Ro | Diskuze

Britská libra klesla na jednoměsíční minimum poté, co lídři Evropské unie zpřísnili svou rétoriku ohledně důsledků spojených s opuštěním obchodní unie.

Foto: Images Money

Libra si vedla nejhůře v rámci G10 poté, co Tomáš Prouza, státní tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády České republiky, v pondělní podvečer prohlásil, že Velká Británie má se svým omezováním imigrace a volného přístupu na trh "nulovou šanci" dosáhnout dohody o jejím odchodu z EU.

Zdroj: Bloomberg

Prouza se tímto svým výrokem přidal k podobným výrokům dalších představitelů zemí střední a východní Evropy v naději, že Británie svým Brexitem neznemožní jejich obyvatelům, aby v ní nadále pracovali. Britská měna také oslabovala v důsledku toho, že obchodníci ji použili jakožto prostředku pro sázení, že Fed změní svůj tón na dravější, jakmile bude ve středu ohlašovat rozhodnutí stran své politiky, nechal se slyšet Petr Krpata, devizový stratég ING Groep NV. Zdánlivě obtížná pozice zemí střední a východní Evropy v souvislosti s Brexitem, především pak otázka možnosti imigrace do Velké Británie, jakož i nedostatečná jistota ve vztahu k ní, spustí formální proces o jejím vystoupení, a navíc, škodí libře, dodal Krpata. Britská libra by taktéž mohla být dobrým prostředkem pro pozici v případě možného dravého překvapujícího tónu, který by mohl zaznít z úst Fedu, načež by mohla poklesnout na 1,28 USD, uzavřel Krpata.

Zatímco trhy s futures dávají svým ohodnocením tak šanci jedna ku pěti, že Fed tento týden přistoupí ke zvýšení sazeb, dvě z bank, Barclays Plc a BNP Paribas SA, předpovídají že tah uskuteční.

Zdroj:Bloomberg, Redakce

Podobná témata
fed, velká británie, evropská unie, úrokové sazby, brexit, usd - americký dolar, gbp - britská libra

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Bez překvapení: Kanadská banka drží sazby beze změny

Minulý týden to finanční trhy pochopily správně. Kanadská banka si vybrala status quo zachováním sazeb na 0,50%. To ale neznamená, že centrální banka se vrátila na jestřábí stranu.

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.Čti více

Google kupuje další startup zaměřený na rozšířenou a virtuální realitu

Společnost Google (GOOG, GOOGL) se v poslední době intenzivně zaměřuje na know-how v oblasti virtuální a rozšířené reality.

Těžba lithia na Cínovci může začít, společnost Karla Janečka dostala povolení

Společnost Cínovecká deponie, kterou ovládá investiční skupina RSJ miliardáře Karla Janečka, dostala od báňského úřadu poslední povolení k těžbě lithia z odkaliště v krušnohorském Cínovci. Separace lithných slíd by mohla začít za dva až tři roky.

Akcie, která dnes přitahují pozornost investorů: Caterpillar, 3M, merck, Under Armour, Eli Lilly a další

Které akcie dnes přitahují pozornost investorů těsně před zahajovacím zvoněním na burzách v USA?

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.