Ozvěny trhu: Dočasné ztráty komoditních měn

16.09.2016 09:48 | fa ra | Diskuze

Od února, kdy našly komoditní trhy své lokální dno, si solidní zisky připisovaly i komoditní měny. Nicméně ke konci prázdnin se začala situace otáčet, markantní to bylo například na cenách železné rudy či ropy.

Foto: Rocky Cardwell

Výsledkem tak byl i tlak na oslabení kanadského či australského dolaru, ale i dalších měn jako například brazilského realu, mexického pesa či jihoafrického randu. Znamená to, že již přestávají být tyto měny pro investory zajímavé?

Domníváme se, že za aktuálním poklesem cen ropy stojí do značné míry sezónní faktory, kdy tradičně třetí čtvrtletí je ve znamení nižší poptávky po ropných produktech. Pokles ceny by tak měl být dočasný. S nástupem zimy na severní polokouli by se ceny černého zlata opět měly šplhat výše. Podstatné totiž je, že dlouhé období převisu nabídky nad poptávkou se pomalu stává minulostí. Pro investory by tak třetí čtvrtletí mělo být obdobím hledání příznivých nákupních cen na trhu komodit. A obdobný závěr platí i pro měny zemí, které se těžbou a vývozem významných komodit zabývají.

Typicky pro zmíněný kanadský australský dolaru či novozélandský dolar. U komoditních měn rozvíjejících se zemí je ale třeba být stále na pozoru. Jejich růstové vyhlídky může zchladit případné zvýšení dolarových úrokových sazeb. Trh s ním totiž letos nepočítá, ekonomové ale ano.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám tento článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.