Akcie infrastrukturních společností, které vám vydělají, ať již vyhraje Trump nebo Clintonová

04.10.2016 | 10:45 | V Z | Diskuze

Američtí prezidentští kandidáti Donald Trump a Hillary Clintonová spolu v mnoha bodech nesouhlasí, z poměrně zjevných důvodů. Trumpovo směřování je spíše konzervativní, kdežto Clintonová je liberální. Přesto se oba kandidáti shodují, že je nutno investovat do infrastruktury ve Spojených státech, a vedoucí společnosti z tohoto segmentu mohou nyní být skvělou volbou k nákupu akcií.

Foto: GotCredit

Analytická společnost Jefferies upozorňuje, že oba kandidáti označují infrastrukturu ve Spojených státech za nejvyšší prioritu. Po mnoha letech, kdy infrastruktuře nebyla věnována dostatečná pozornost, je po celých USA mnoho cest, mostů, letišť či elektrických sítí, které vyžadují okamžitou rekonstrukci. Zpráva Jefferies uvádí:

Veřejné investice do infrastruktury, vyjádřené procentním podílem na celkovém HDP, se pohybují blízko historického minima. Nutnost vyšších investic dokládají i stále častější zpoždění vlaků či letadel a vysoký podíl mostů a cest v nevyhovujícím stavu. Ke zvýšení výdajů na infrastrukturu směrem k hornímu limitu historického rozmezí je nutno zvýšit investice o asi 50 bazických bodů HDP. Ačkoliv existuje mnoho argumentů proti zvyšování výdajů, údaje z naší zprávy ukazují, že je třeba vylepšit opravdu značnou část infrastruktury, s využitím nízkých úrokových sazeb, dostupného financování i široké dostupnosti nekvalifikovaných pracovních sil.

Podle analytiků by z možných infrastrukturních projektů mohly těžit např. ocelářské či těžařské společnosti, výrobci automobilů, specializované finanční společnosti i další sektory. Ke zvážení doporučují především investice do akcií následujících pěti společností.

AO Smith

AO Smith je méně známým akciovým titulem, který však podle analytiků společnosti Jefferies nabízí vysoký růstový potenciál. AO Smith Corp. je globálním leaderem v oblasti inovativních technologií a energicky úsporných řešení pro výrobky vyráběné a prodávané po celém světě.

Jefferies stanovila cílovou cenu pro akcie AO Smith, které budou brzy rozděleny v poměru 2:1, na 111 dolarů za kus. Konsensuální cena analytiků z Wall Street dosahuje 100,09 dolarů za akcii.

Commercial Metals

Jefferies na akcie Commercial Metals nahlíží pozitivně již několik let. Společnost Commercial Metals Co. vyrábí, recykluje a prodává ocelové a kovové výrobky a nabízí související materiály i služby jak ve Spojených státech, tak celosvětově.

Akcionáři Commercial Metals získávají dividendu ve výši 2,96 %. Jefferies udělila akciím rating Hold a stanovila cílovou cenu 16,50 dolarů za kus, zatímco konsensuální cílová cena dosahuje 16,19 dolarů.

Zdroj:24/7 WS, redakce

Podobná témata
analýzy, infrastruktura, hillary clinton, donald trump, united rentals, ao smith, commercial metals, freeport-mcmoran, nucor

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Předpověď vývoje hodnoty indexu S&P 500 do konce roku 2016

Analytická předpověď vývoje hodnot indexu S&P 500 do konce roku 2016.

Americké akcie rostly, akcie Apple na maximech, Twitter na kolenou

Americké akcie během včerejšího obchodování posílily, co bylo katalyzátorem růstu?Čti více

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Pokud nepřijmete uprchlíky, přestaneme posílat peníze do rozpočtu EU, vzkazuje italský premiér

Italský premiér Matteo Renzi pohrozil Evropské unii, že jeho země přestane platit do unijního rozpočtu, pokud jí státy EU nepomůžou s uprchlíky. Informovala o tom agentura AFP.

Aktuální technické úrovně pro měnový pár USD/JPY

Na které technické úrovně na páru USD/JPY měli dát forex obchodníci dobrý pozor?

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.