Po výprodeji je možnost levně nakoupit japonské akcie

03.03.2016 | 11:14 | Redakce Web4Trader | Diskuze

Výprodej v úvodních dvou měsících letošního roku vytvořil na akciových trzích několik zajímavých příležitostí. Jednou z nich je podle našeho názoru možnost výhodně nakoupit japonské akcie. Tokijský index Topix od začátku roku ztratil 12 %, oproti maximu z léta 2015 je slabší již přibližně o 20 %.

Foto: Gerd Altmann

 

Ziskovost japonských podniků v posledních letech na rozdíl od těch evropských stabilně roste a firmy tak nahromadily velké množství hotovosti, což by se mělo projevit v rostoucích dividendách. Přitom už nyní je tamní dividendový výnos atraktivní; v absolutních číslech je nejvyšší za poslední 3 roky, v relativním srovnáním s nyní už záporným výnosem desetiletých státních dluhopisů jsou aktuálně japonské akcie dokonce ještě o něco levnější, než byly na začátku dlouhého býčího trhu v roce 2009. Atraktivní ocenění dokumentuje i fakt, že více než polovina akcií v indexu Topix se nyní obchoduje pod úrovní své účetní hodnoty, přičemž dlouhodobým standardem je 1,2 násobek.

Další podporu by pak japonským akciím mohla poskytnout opatření jak na straně měnové, tak i fiskální politiky. Naši ekonomové vidí pro příští rok zvýšené šance na odložení plánovaného zvýšení spotřební daně. Uvolněná měnová politika by podle našich odhadů mohla již v letošním druhém pololetí způsobit opětovné oslabení japonského jenu, což se tradičně velmi rychle projevuje v cenách akcií místních exportérů.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
analýzy, investování, ekonomika, topix, japonsko, akcie, asie a austrálie

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Čas snížit pozici před čtvrteční ECB…

Říjnové obchodování přineslo poměrně pozitivní vývoj na akciových trzích, také po delší době se opět na domácí scéně zablýsklo na lepší časy. Pražská burza si od začátku měsíce připisuje přes 5%, výrazně se zadařilo Čezu i bankovním titulům.  Index PX tak překonává růstem za poslední měsíc akcie evropských titulů.

Předpověď vývoje hodnoty indexu S&P 500 do konce roku 2016

Analytická předpověď vývoje hodnot indexu S&P 500 do konce roku 2016.

Špatně načasované investice nejsou dobrou zprávou pro akcie Caterpillar

Poté, co se vedení společnosti Caterpillar (NYSE:CAT) ujal v roce 2010 z pozice výkonného ředitele Doug Oberhelman, investoval do roku 2013 výrobních závodů a jejich zařízení skoro 10 miliard USD.Čti více

Dnes by mělo být otevřeno největší ropné pole objevené za 40 let, vítejte v Kašaganu

Základní fakta o gigantickém ropném poli Kašagan v Kazachstánu, které by se mělo 23. října nejspíš oficiálně otevřít, a přehled největších ropných polích na světě:

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Eurozóna: ECB ponechala úrokové sazby beze změny v souladu s očekáváním

(Aktualizováno 16:18) Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala své základní úrokové sazby beze změny a nepřikročila ani k úpravě programu nákupu cenných papírů.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.