Portugalsko a Španělsko budou potrestány za nadměrné schodky

13.07.2016 | 08:30 | fa ra | Diskuze

Euro včera pokračovalo v trendu započatém v pondělí a dále posilovalo. Svoje zisky ovšem v druhé polovině dne odevzdalo a dnes otvírá na podobné hladině, jako začínalo včera, 1,106 USD/EUR. Bezpečně se tak pohybuje mezi technickými hladinami podpory a rezistence. Trhy totiž včera nedostaly žádnou zásadní fundamentální informaci.

Foto: Web4Trader

Tou informací nebylo ani potvrzení zahájení sankční procedury kvůli nadměrným rozpočtovým schodkům Portugalska (závazek 3 % HDP, realita 4,4 %) a Španělska (závazek 4,2 % HDP, realita 5,1 %) Radou ministrů financí. Evropská komise teď má 20 dní na to, aby opět Radě ministrů financí navrhla sankci, která může dosáhnout až 0,2 % jejich HDP.

Dnes zveřejněná květnová průmyslová produkce za eurozónu by měla potvrdit slabé výsledky z jednotlivých států. Ekonomové SG očekávají pokles o 1,2 % m/m, což vymaže růst o 1,1 % m/m v dubnu. Na druhou stranu by tento pokles měl být pouze dočasný, protože krátkodobé indikátory, např. index PMI se totiž v červnu dostal na 18 měsíční maximum.

Tereza May se večer stane britskou premiérkou. Jejím prvním krokem by mělo být jmenování nové vlády. Trhy budou pozorně sledovat její složení s ohledem na proporci zastánců a odpůrců odchodu VB z EU. Trhy budou dnes také čekat na zítřejší rozhodnutí Bank of England o snížení sazeb a dalších opatření v rámci programů kvantitativního uvolňování s tím, jak se centrální banka snaží odhadovat šok z nejistoty a předcházet mu.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Jak dále s kvantitativním uvolňováním rozhodne ECB v prosinci?

ECB včera vůbec nediskutovala o tom, jak dále s programem kvantitativního uvolňování, se kterým aktuálně počítá do března. Jeho konec ze dne na den je ale velmi nepravděpodobný.

Neshoda v ECB pozdrží další rozhodnutí

Poté, co béžová kniha ukázala na rostoucí ekonomickou aktivitu ve většině sledovaných amerických okrscích, se pozornost trhů přesune do Evropy.

Klidnější den před zítřejším zasedáním ECB

Globální ekonomický kalendář je dnes z pohledu finančních trhů spíše nezajímavý. Pozornost může vzbudit snad jedině Béžová kniha Fedu.Čti více

Kardinál Elio Sgreccia: Plán otevření restaurace McDonald´s v blízkosti Svatopetrského náměstí je perverzní

Skupina obyvatel Říma se obrátila dopisem na papeže Františka, aby zabránil otevření restaurace McDonald's v blízkosti Vatikánu.

Volkswagen musí šetřit, nejvíce se to dotkne aktiv v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce do pěti let dosáhnout ve své hlavní divizi osobních automobilů úspor 3,7 miliardy eur (100 miliard Kč) ročně.

Polsko posílí v automobilovém průmyslu díky chystaným investicím Toyota Motor

Největší japonská automobilka Toyota Motor plánuje investovat do nových výrobních linek v Polsku do roku 2018 celkem 650 milionů zlotých (asi čtyři miliardy Kč).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.