Poslední projev J. Yellen před červnovým zasedáním

06.06.2016 08:30 | fa ra | Diskuze

Dolar po nemastném neslaném vývoji v průběhu týdne nakonec proti euru o 1,5 % oslabil. Zpět ke slabším hodnotám ho poslalo zveřejnění americké tvorby pracovních míst za květen, které ukázalo pouhopouhých 38 tis. nových pracovních míst, když trh čekal 160 tis. Pak už pouze slabou útěchou byl pokles míry nezaměstnanosti o 0,3 pb na 4,7 % a nárůst míry participace.

Foto: Web4Trader

V souvislosti s tímto překvapením bude velmi zajímavý dnešní projev prezidentky Fedu J. Yellen, který bude posledním vystoupením amerického centrálního bankéře před dvou týdenní mediální karanténou před zasedáním Fedu. Vzhledem k dosavadní rétorice Fedu o tom, že podrobně sleduje zveřejňovaná data, by tak tento údaj mohl být hřebíčkem do rakve červnovému zvýšení, jak o tom dříve mluvili jednotliví členové FOMC dříve.

V Evropě se tento týden nečeká takto důležitý projev, za to zde budou publikována zásadní data dokumentující vývoj její ekonomiky. Jedním z nich bude zveřejnění struktury růstu HDP za eurozónu. Mezičtvrtletní růst o 0,5 % by měl být potvrzen. Ve struktuře by pak měla být potvrzena silná role soukromé spotřeby a investic (příspěvek každé složky 0,2 pb). Pozitivní vývoj by měla zaznamenat německá průmyslová produkce. Ta totiž podle odhadů ekonomů SG v dubnu přidala 0,8 % m/m a korigovala tak březnových -1,3 %. Očekávají také, že obchodní bilance Německa v dubnu skončila v přebytku EUR 22 mld., když exporty kvůli globálním problémům poklesly o 0,9 % m/m a importy naopak díky silné domácí poptávce vzrostly o 1,4 %. Finální čísla inflace v Německu by pak měla přinést potvrzení květnové meziroční stagnace. Jádrová inflace zvýšila svoje meziroční tempo růstu na 1,2 %. Klesají tak hlavně složky energií a ceny potravin.

Vývoj dolaru proti euru zůstane tento týden na nově ustavených úrovních z konce minulého týdne leda, že by dnes prezidentka Fedu J. Yellen během svého vystoupení prohlásila, že tyto čísla pro ní zase až tak moc neznamenají.

Zdroj:Komerční banka

Podobná témata
fed, janet yellen, eur/usd

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Méně zajímavá data slibují poklidné obchodování

První údaje o britském HDP po referendu o vystoupení z EU by měly ukázat na zpomalení ostrovní ekonomiky.

Co se stalo na zasedání ECB?

Na zasedání ECB minulý čtvrtek investoři očekávali, že Mario Draghi oznámí rozsah kvantitativního uvolňování po březnu 2017. Draghi ale nenabídl jasný pohled, jen naznačil rozsah nákupu dluhopisů.

Německé a francouzské indikátory podnikatelské důvěry se dále zlepší

Analytici KB očekávají, že dnešní čísla německého Ifo indexu podnikatelské důvěry a obdobného francouzského ukazatele potvrdí i ve světle včerejších PMI příznivý vsup eurozóny do závěrečného čtvrtletí.Čti více
Ilustrační foto

Francouzské ropné společnosti Total stoupl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 81 procent na 1,95 miliardy USD

Hospodaření v době nízkých cen ropy a zemního plynu podpořilo výrazné snížení nákladů a růst těžby, uvedla dnes společnost.

Frankfurtská burza ztrácí, společnosti Deutsche Börse a Linde představily výsledky

Evropské kapitálové trhy ztrácí a ani Frankfurt není výjimkou. V posledních dnech výrazně vzrostly výnosy světových dluhopisů, např. německý desetiletý bond se obchoduje s výnosem 0,185 %, nejvyšším od přelomu května a černa letošního roku.

Ilustrační foto

Největší světový pivovar Anheuser-Busch InBev svými výsledky analytiky nepotěšil

Největšímu světovému pivovaru Anheuser-Busch InBev klesl ve třetím čtvrtletí hrubý provozní zisk (EBITDA) o dvě procenta na 4,03 miliardy USD (100 miliard Kč).

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.