Pozor! Připravte se na tvrdý pád akciového trhu, ozývá se z HSBC

13.10.2016 | 09:06 | Ne Ro | Diskuze

Tým pro technickou analýzu z HSBC, pod taktovkou Murraye Gunna, naléhavě varuje před krachem akciového trhu.

Foto: Public Domain

Ve středeční zprávě pro klienty uvádí, že důrazně upozorňuje před bezprostředním hromadným výprodejem akcií s ohledem na cenovou akci několika posledních týdnů. Gunn používá technickou analýzu zvanou Elliott Wave Principle, která sleduje měnící se vzorce na akciovém trhu k rozeznání chování investorů a k definování jejich možných dalších kroků. Koncem měsíce září Gunn k pohybům na akciovém trhu uvedl, že jsou až podivně podobné těm, které bezprostředně předcházely krachu na burze v roce 1987. Gunn přitom není jediným, kdo na podobnosti s krachem na trhu ruku 1987 upozorňuje. V podobném duchu se před několika dny vyjádřil i analytik z Citi, Tom Fitzpatrick. Již dříve, a to 30. září, se Gunnovi jevilo, že akcie vypadají, jako by již kulminovaly. Dnes Gunn soudí, že pokles už nastal, vezmeme-li v potaz úterní pokles indexu Dow od 200 bodů. V úterý 11. října však Gunn své varování před agresivním výprodejem akcií zesílil na naprosto naléhavé. Oslabení širšího indexu a indexu TRIN ukazuje na intenzivní prodejní tlak, zvláště pokud trh oslabuje. Index strachu VIX zaznamenal v srpnu hned několik minim.

Gunn se nechal slyšet, že výprodej skutečně propukne, jakmile Dow Jones Industrial Average spadne pod hodnotu 17992 nebo index S&P 500 pod hodnotu 2116. Dow v úterý uzavřel na hodnotě 18128 a S&P 500 na hodnotě 2136. Gunn na to konto uvedl, že pakliže tyto úrovně zůstanou zachovány, bude zde zbývat stále trochu naděje pro býky. Pokud by však indexy měly oslabit pod výše uvedené hodnoty (což se nyní zdá být více pravděpodobné), představovalo by to jasný signál pro medvědy, že býkům došel dech. Možnost tvrdého pádu akciového trhu je tudíž momentálně velmi vysoká. Mějme se proto na pozoru, uzavřel Gunn.

 

Zdroj: HSBC

Zdroj:bi, redakce

Podobná témata
technická analýza, krize, vix, index s&p 500, index dow jones, akcie na short, hsbc holdings plc, obchodovaní s akciema

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0

Sdílejte článek na sociálních sítích

Diskuze

V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Vstoupit do diskuze


Související

Americké akcie na vlně optimismu, výsledková sezóna prozatím investory těší

Americké akciové trhy během včerejšího obchodování posílily a jejich širší index vykázal nejvýraznější přírůstek od počátku měsíce. Co bylo příčinou?

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily

Americké akcie během včerejšího obchodování mírně oslabily, energetické podniky se dostaly pod tlak v důsledku nižších cen ropy.

Předpověď vývoje hodnoty indexu S&P 500 do konce roku 2016

Analytická předpověď vývoje hodnot indexu S&P 500 do konce roku 2016.Čti více

Budoucnost plynovodu Nord Stream 2 je nejistá. Gazprom údajně uvažuje o ukončení projektu

Ruská plynárenská společnost Gazprom zvažuje, že odstoupí od dohody o plánovaném plynovodu Nord Stream 2, který po dně Baltského moře obejde stávající tranzitní země východní a střední Evropy.

Portál Web4Trader používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.